Przejdź do treści
Święto Wojska Polskiego w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.
Źródło artykułu

Święto Wojska Polskiego w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego

W dniu Święta Wojska Polskiego żołnierze i pracownicy 8. BLTr uczcili zwycięstwo polskich żołnierzy w „Bitwie Warszawskiej” w 1920 roku.

Po przywitaniu Dowódcy Bazy ze sztandarem i pododdziałami 8. BLTr na maszt podniesiona została flaga państwowa RP i odegrano Hymn Polski.

Następnie odczytano rozkaz Dowódcy Generalnego Sił Zbrojnych o wyróżnieniu żołnierza bazy „Odznaką Honorową Sił Powietrznych” oraz rozkazy Dowódcy bazy w sprawie wyróżnień żołnierzy i pracowników 8. BLTr.

W swoim wystąpieniu Pułkownik Bigos podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom 8. Bazy Lotnictwa Transportowego za codzienną, odpowiedzialną służbę i pracę, wymagającą nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także odwagi i wielu wyrzeczeń. Dowódca bazy stwierdził również:

"Miejmy świadomość tego, że realizując i wypełniając nasze zadania i obowiązki, jesteśmy w najprostszej linii kontynuatorami chwalebnych dokonań naszych poprzedników. Jest to tym bardziej ważne dzisiaj, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna zagrażająca bezpieczeństwu całej europy."

Obchody Święta Wojska Polskiego zakończyło odegranie „Pieśni Reprezentacyjnej WP”. Uroczysty apel zakończył się defiladą kompanii honorowej i pododdziałów 8.BLTr.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony