Przejdź do treści
Źródło artykułu

Święto Latawca na Lotnisku Dąbie

Jesień – pora latawców. Ich puszczanie to świetna zabawa dla całej rodziny! Dlatego w pierwszy dzień jesieni właśnie 23 września 2023 r. na lotnisku Aeroklubu Szczecińskiego Dąbie (EPSD) odbędzie się Święto latawca.

Warto pokusić się o własnoręczne wykonanie latawca, a następnie pozwolić mu podbić podniebne przestworza! W najbliższą sobotę w Szczecinie będzie można nawet zmierzyć się z innymi w puszczaniu latawców.

Wspólne wydarzenie Aeroklubu Szczecińskiego i firmy "Społem" zawsze cieszy się spory zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony tych młodszych mieszkańców Szczecina.

Podczas festynu, który rozpocznie się o godzinie 11:00 na lotnisku Dąbie, będzie można podziwiać różnorodne modele latawców, które zostaną ocenione przez ekspertów pod względem lotów i techniki wykonania. 

Ale to nie wszystko, w programie imprezy znalazły się też prezentacje i zwiedzanie sprzętu lotniczego, pokaz modeli latających, konkursy z nagrodami. Dla dzieci przygotowano atrakcje, m.in: dmuchaną zjeżdżalnię. Uczestnicy festynu otrzymają też mały poczęstunek.

Wstęp wolny.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony