Przejdź do treści
Źródło artykułu

Święto 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

Już w najbliższy piątek (14 czerwca) 25 Brygada Kawalerii Powietrznej zaprasza wszystkich na wspólne świętowanie 30-lecia Kawalerii, które odbędzie się na Stadionie Wojskowym w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Piłsudskiego 72.

W godzinach 10:00-14:00 będzie można uczestniczyć w pikniku połączonym z pokazem statycznym uzbrojenia, zobaczyć nowy śmigłowiec AW-149, który został wybrany dla Wojska Polskiego w ramach programu wielozadaniowych śmigłowców wsparcia Perkoz. Na podstawie umowy podpisanej w lipcu 2022 r. do 25 Brygady Kawalerii Powietrznej trafią łącznie 32 maszyny. AW-149 to wielozadaniowy śmigłowiec wyprodukowany przez przedsiębiorstwo Leonardo (dawniej Agusta Westland), przeznaczony do zadań transportowych, wsparcia pola walki, ratownictwa.

Na wojskowym pikniku będzie można także skosztować wojskowej grochówki.

O godzinie 11:00 odbędzie się Uroczysty Apel wraz z defiladą pododdziałów, całość obchodów uświetni występ Orkiestry Wojskowej z Radomia.

Parking przy stadionie 25BKPow będzie czynny tylko dla gości, natomiast autokary i busy będą miały dla siebie miejsce od ul. Bema przy strzelnicy "Śnieżnik".

A jeszcze dziś (13 czerwca) o godzinie 17:00, w ramach obchodów 30-lecia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, odprawiona zostanie Msza św. w Kościele Garnizonowym w Nowym Glinniku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony