PROWING

Świetny wynik Mariusza Witlańskiego

Wystartowała Polska Liga Paralotniowa. W dniach 16-17 kwietnia w Beskidzie Wyspowym rozegrana została pierwsza edycja zawodów. Teamowy pilot Prowinga – Mariusz Witlański z Leska, latający na paralotni AirCross U Sport (LTF 2-3, EN-D) zajął 5 miejsce na 48 sklasyfikowanych zawodników. Razem z Mariuszem w zawodach startował Przemysław Szukalski z Ustrzyk Dolnych, który testował nowo zakupioną paralotnię Sigmę 8 - jednak nie udało mu się odejść na trasę.

Pierwsza edycja zawodów ligowych w 2011 roku zgromadziła na starcie rekordową ilość zawodników. Pierwszego dnia na starcie (Skrzętla) pojawiło się około 80 osób. Uczestnicy żartowali między sobą, że tulu polskich pilotów nie było nawet na mistrzostwach Polski :)

Pierwszego dnia wyłożona została konkurencja obszarowa ze startem na Skrzętli, następnie 19 kilometrowym cylindrem wokół miejscowości Dobra i metą pod Skrzętlą.