Przejdź do treści
Świdnik Air Festival (fot. air-festival.swidnik.pl)
Źródło artykułu

Świdnik Air Festival – znamy datę kolejnej edycji

Niedziela, 4 czerwca 2023 r. – to data tegorocznego Świdnik Air Festivalu.

Po kilku latach przerwy nad Świdnikiem ponownie zobaczymy najlepszych pilotów i grupy akrobacyjne z Polski i świata. To będzie największe wydarzenie lotnicze w regionie.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy Świdnik Air festiwal odbył się w 2018 roku. Wydarzenie spotkało się z bardzo dobrym odbiorem wśród fanów awiacji. W kolejnym roku powtórzyło sukces. Podczas dwóch edycji lotnicze show przyciągnęło do Świdnika około 100 tys. widzów.

Trzecia edycja została zaplanowana na 2020 rok. Organizatorzy, Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury, rozpoczęli przygotowania, ale prace przerwała pandemia koronawirusa. Air Festival miał powrócić w 2021 roku. Wydarzenie zostało zaplanowane na 26 i 27 czerwca. Niestety ponownie zostało odwołane.

W2022 roku, w związku z sytuacją dotyczącą działań w Ukrainie, eskalacją konfliktu zbrojnego oraz zmianom w funkcjonowaniu polskiej przestrzeni powietrznej ze względu na wojnę – organizatorzy zdecydowali się odwołać przygotowania i organizację III Świdnik Air Festival, początkowo planowanego na 11-12 czerwca 2022 r. Liczyli, że sytuacja w kraju i na świecie się ustabilizuje i będą mogli powrócić do rozmów w kolejnym roku.

Organizatorzy świdnickiego święta lotnictwa na razie zdradzili datę tegorocznego Świdnik Air Festival. Więcej informacji z pewnością podadzą już wkrótce.

A tymczasem zachęcamy fanów lotnictwa do zapisania daty 4 czerwca 2023 r. w swoich kalendarzach i przybycia tego dnia na lotnisko Świdnik, aby podziwiać podniebne akrobacje.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony