Straż Graniczna zbuduje nową bazę lotniczą

Hangar obecnej bazy lotnictwa Straży Granicznej w Rębiechowie (fot. kadr z filmu Trojmiasto.pl)

Jak poinformował portal Trojmiasto.pl, na terenie Portu Lotniczego Gdańsk w Rębiechowie powstanie nowa baza dla lotnictwa Straży Granicznej, która będzie miała ogrzewany hangar, mogący pomieścić cztery samoloty i śmigłowiec. Nowa baza będzie również miała zaplecze do obsługi maszyn oraz płytę postojową i techniczną. Zastąpi ona starą i niefunkcjonalną bazę, w której dziś stacjonują załogi i trzy maszyny.

Warunki, w których w tej chwili funkcjonują, są nieprzystające do rzeczywistości, do współczesnych wyzwań – ocenia płk SG Paweł Żurek, zastępca dyrektora Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej ds. lotniczych.

Wśród mankamentów starej bazy, która mieści się w Rębiechowie przy ul. Szybowcowej jest choćby brak ogrzewania hangaru, co niekorzystnie ma wpływać na znajdujące się w nim maszyny.

To są bardzo dobrze wyposażone i bardzo drogie statki powietrzne, które wymagają wysokiej kultury technicznej obsługi – tłumaczy.

Obecna baza to miejsce, gdzie stacjonują trzy maszyny. Największa z nich to turbośmigłowy M28 Skytruck – samolot o długości 13 metrów i rozpiętości skrzydeł, która wynosi 22 m.

Cały artykuł można przeczytac na stronie: www.trojmiasto.pl

Źródło: trojmiasto.pl
comments powered by Disqus