Przejdź do treści
Łukasz Kornacki przy szybowcu (fot. Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej)
Źródło artykułu

Spotkanie z Łukaszem Kornackim – Szybowcowym V-ce Mistrzem Świata

Jako Polska odnosimy kolejne duże sukcesy w szybownictwie. Jednym z nich jest zdobycie w sierpniu tego roku wicemistrzostwa świata przez Łukasza Kornackiego i Jakuba Barszcza. Można o tym przeczytać tutaj – LINK.

Tym razem jest to również powód do naszej dumy lokalnej w Płocku, ponieważ Łukasz jest członkiem Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej i właśnie tu, na płockim lotnisku rozpoczynał swoją karierę lotniczą – mówią członkowie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

Nasz Kolega zgodził się opowiedzieć nam o tym jak doszedł do mistrzostwa, o samych Mistrzostwach Świata na Węgrzech, o walce o ten medal, a także o niespodziewanej dla niego roli Kierownika Polskiej Reprezentacji – dodają.

W związku z tym Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej wspólnie z Klubem Lotniczym Politechniki Warszawskiej organizuje spotkanie, które odbędzie się 20 listopada 2022 r. (niedziela) w godz. 12:00-14:00 w sali 59 (Audytorium) w Gmachu Głównym Politechniki przy ul. Łukasiewicza 17 w Płocku.

Będzie to niepowtarzalna okazja do obejrzenia zdjęć i nagrań z Mistrzostw, dowiedzenia się szczegółów nt. rywalizacji sportowej w tym fascynującym, choć mało znanym sporcie, zadawania pytań i bezpośredniej rozmowy z mistrzem. Zachęcamy do uczestnictwa także młode osoby, które marzą o lataniu.

Osoby zainteresowane uczestnictwem organizatorzy proszą o wysłanie e-mail na adres kontakt@aeroklubplock.pl celem zarejestrowania. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony