Przejdź do treści
Konkurs Młodych Artystów FAI (fot. FAI)
Źródło artykułu

"Sporty lotnicze i środowisko" – Konkurs Młodych Artystów FAI 2023

Międzynarodowa Federacja Lotnicza (FAI), wzorem lat ubiegłych, ogłosiła Konkurs Młodych Artystów FAI na rok 2023. Głównym celem konkursu jest popularyzacji różnych form lotnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs ten jest organizowany od 1986 roku. Dzieci i młodzież z całego Świata, w wieku od 6 do 17, mają za zadanie namalować obraz przedstawiający temat ogłoszony na dany rok. Na rok 2023 ogłoszono temat: "Sporty lotnicze i środowisko".

Praca plastyczna musi być wykonana ręcznie (lub w przypadku osób niepełnosprawnych - stopą lub ustami). Dozwolone techniki plastyczne: farbami wodnymi, farbami akrylowymi, farbami olejnymi, ołówkami nieścieralnymi, flamastrami lub markerami, piórami kulkowymi, tuszem lub trwałym atramentem, pastelami, kredkami lub innymi podobnymi, trwałymi technikami plastycznymi.

Organizatorem Konkursu Młodych Artystów FAI w Polsce jest Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury – członek zwyczajny Aeroklubu Polskiego i jednocześnie Partner do spraw edycji polskiej konkursu.

Konkurs Młodych Artystów FAI jest prowadzony we współpracy z członkami FAI – na całym świecie. Aby wziąć udział w edycji polskiej młodzi artyści muszą przesłać swoje prace do regionalnego organizatora konkursu. Dla uczestników z Warszawy i okolicznych miejscowości Aeromodelklub BCK jest jednocześnie organizatorem regionalnym.

Komisja krajowa wybierze najlepsze prace, po 3 w każdej kategorii wiekowej i prześle do FAI przed 1 kwietnia 2023 roku. Ostateczni zwycięzcy zostaną wybrani przez międzynarodowe Jury FAI – w ramach Finału Światowego. Zwycięzcy w trzech kategoriach wiekowych (6-9, 10-13, 14-17 lat) otrzymują bardzo ładne medale i dyplomy FAI. Decyzję międzynarodowego Jury poznamy w I półroczu 2023 roku.

W ubiegłym roku w konkursie uczestniczyły dzieci i młodzież z 15 państw: Argentyny, Chin, Danii, Finlandii, Hong Kongu, Japonii, Kanady, Kataru, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Szwajcarii, USA oraz Wielkiej Brytanii. Warto wspomnieć, że dwa lata wcześniej tych państw było aż 25!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Milena Bąk z Polski już trzykrotnie została laureatką w grupie najmłodszych dzieci. W finale światowym 2022 zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal FAI. Jeszcze raz gratulujemy Milenie, Rodzicom oraz jej Szkole.

Praca Mileny Bąk (fot. bemowskie.pl)

Praca Mileny Bąk (fot. bemowskie.pl)

Zapraszamy do udziału w Edycji 2023. Wkrótce opublikowane zostanie pismo organizacyjne Aeroklubu Polskiego oraz pozostałe informacje i formularze, a już teraz zachęcamy do rozpoczęcia prac artystycznych.

Przy okazji zapraszamy do obejrzenia Katalogu prac laureatów Finału Ogólnopolskiego - 2022:
www.bemowskie.pl/content-dir/uploads/2022/04/2022_Katalog-prac-laureatow.pdf

oraz laureatów Finału Światowego 2022: www.fai.org/young-artists-contest-winners/155483/2022

Więcej informacji wraz z Regulaminem Konkursu Młodych Artystów FAI 2023 na stronie www.bemowskie.pl/konkurs-mlodych-artystow-fai-2023/

Opracował: Bogdan Wierzba

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony