Przejdź do treści
Źródło artykułu

Sky Therapy – Piotr Mazurkiewicz – Służby Informacji Powietrznej FIS bez tajemnic

Od maja 2021 roku piloci Basia Badura i Paweł "Lojak" Kozarzewski są autorami pierwszych w Polsce podcastów motoparalotniowych – Sky Therapy.

Motoparalotniarstwo to sport głośny, szybki, uczący pokory, przenoszący nas w inną przestrzeń. Basia i Paweł o nim opowiadają łącząc dwa punkty widzenia, pilotki rekreacyjnej oraz pilota sportowego.

Bohaterami sesji byli już producenci paralotni - Dudek Paragliders oraz Paramotor Girls Poland – pilotki motoparalotniowe. Basia i Paweł odwiedzili też Łomżę, gdzie organizowane były XXI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2020. Rozmawiali z trenerem Adamem Paską oraz zawodnikami Kadry Narodowej. Odwiedzili też fabrykę napędów Techno Fly. Opowiedzieli też o zawodach slalomowych w Jutrosinie.

Rozmawiali z członkami formacji Flying Dragons Team – motoparalotniowej grupy pokazowej, która łączy latanie z pirotechniką i świetnie dobraną muzyką. Gościem Sky Therapy był też Leszek Mańkowski, który opowiedział jak wyglądały początki latania na paralotniach w Polsce oraz o aktualnym poziomie organizacji zawodów motoparalotniowych. O motoparalotniowych rekordach świata opowiadali aktualni Mistrzowie Polski w klasie PL2 – Krzysztof Romicki i Wojciech Strzyżakowski.

W najnowszym odcinku podcastu drugiego sezonu Sky Therapy Basia i Paweł rozmawiali z Piotrem Mazurkiewiczem o Służbach Informacji Powietrznej FIS.

Służby Informacji Powietrznej (FIS) – To właśnie tam dzwonimy przed startem i po wylądowaniu, latając w Polsce w przestrzeni klasy G (poza strefami ruchu nadlotniskowego – ATZ). Gość Basi i Pawła – Piotr Mazurkiewicz – na co dzień pracuje jako informator służby informacji powietrznej i zdradził im wszystkie tajniki swojego zawodu.

•  Jak prawidłowo zgłosić lot do FIS?
•  Czy w warszawskim RMZ zgłaszanie lotów jest obowiązkowe?
•  Telefon do FIS o 23 - budzić kontrolera? 
•  Czy paralotniarzy widać na wskaźniku radarowym?
•  Touch & Go motoparalotni na Lotnisku Okęcie? 

Wszystko co chcieliście wiedzieć o FIS, ale nie mieliście kogo zapytać. Najrzetelniejsze informacje wprost ze źródła!

Posłuchajcie i zobaczcie w formie video kolejny odcinek podcastu Sky Therapy.

Zobaczcie także jak prawidłowo zgłosić lot motoparalotnią do FIS.

Wszystkie odcinki Sky Therapy można obejrzeć TUTAJ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony