Przejdź do treści
MLP podpisało porozumienie o współpracy z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu oraz Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)
Źródło artykułu

"Skrzydlaty Nowy Sącz" – MLP realizuje kolejny, lotniczy projekt

Rusza projekt promujący lotnicze dziedzictwo Sądecczyzny. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie poinformowało, że 24 kwietnia br. podpisało porozumienie o współpracy z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu oraz Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.

W imieniu instytucji dokument podpisali: Dyrektor MLP Tomasz Kosecki, Dyrektor MO w Nowym Sączu Robert Ślusarek oraz Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Andrzej Zarych.

Współpraca dotyczy edukacji patriotyczno-historycznej oraz upowszechniania i popularyzacji tradycji i historii lotnictwa na terenie Małopolski. Wspólnie placówki będą organizować wydarzenia kulturalne i edukacyjne w ramach inicjatywy "Skrzydlaty Nowy Sącz".

Warto wspomnieć, że to właśnie na Sądecczyźnie znajdował się jeden z pierwszych ośrodków polskiej działalności lotniczej, zarówno w zakresie szkoleń, jak i budowania szybowców – 90 lat temu założono Szkołę Szybowcową w Tęgoborzu na Górze Rachów i rozpoczęto pierwsze szkolenia sądeckich lotników.

Projekt obejmuje między innymi: konkursy dot. wiedzy nt. lotnictwa, wystawy poświęcone ważnym postaciom ze świata sądeckiego lotnictwa, piknik wojskowo-patriotyczny, przegląd filmów lotniczych i wiele innych. Szczegóły na temat poszczególnych imprez Muzeum Lotnictwa Polskiego będzie publikowało na bieżąco.

Podczas spotkania w Nowym Sączu Dyrektor Tomasz Kosecki w imieniu MLP podpisał również porozumienie o współpracy w ramach powyższej inicjatywy ze Szkołą Podstawową im. mjra pil. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy, reprezentowaną przez dyrektor Irenę Bastę.

MLP podpisało porozumienie o współpracy ze Szkołą Podstawową im. mjra pil. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony