Przejdź do treści
Źródło artykułu

Skrzydlata Polska 04/2022 już w sprzedaży

Kwietniowa Skrzydlata Polska już w drodze do prenumeratorów i salonów prasowych.

W numerze polecamy:

Zamknięta przestrzeń 
Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich tygodni dla całego lotniczego świata było zamknięcie przestrzeni powietrznej Unii Europejskiej oraz kilku innych państw dla rosyjskich statków powietrznych w odpowiedzi na działania zbrojne na terenie Ukrainy, oraz symetryczne, odwetowe zamknięcie nieba nad Rosją.

Katastrofa Boeinga 737 w Chinach 
W prowincji Guangxi w Chinach rozbił się samolot pasażerski Boeing 737-800 należący do China Eastern. Na jego pokładzie znajdowały się 132 osoby. W katastrofie wszyscy zginęli.

Magyar Légierő w XXI wieku
Po zakończeniu zimnej wojny i rozwiązaniu Układu Warszawskiego Węgry nie przywiązywały znaczącej wagi do swoich sił zbrojnych. Położone w centrum Europy, ze wszystkich stron były otoczone państwami, które choć targane różnymi niepokojami, nie stanowiły bezpośredniego wojskowego zagrożenia. Podstawę wyposażenia Magyar Légierő (węgierskich wojsk lotniczych) stanowiły samoloty i śmigłowce produkcji radzieckiej.

Baccarat 2021
Pod koniec października 2021 odbyła się kolejna, już piąta, edycja ćwiczenia Baccarat. Pierwszy tydzień przeznaczono na przygotowania, strzelania i rozpoznanie terenu, a drugi – na doskonalenie współdziałania wojsk lądowych i lotnictwa.

ČSA walczą przetrwanie
Sąd Miejski w Pradze zaakceptował 9 lutego br. raport dotyczący przygotowanego przez Grupę Smartwings planu restrukturyzacji zadłużonych České aerolinie a.s. (ČSA), który ma na celu przywrócenie temu przewoźnikowi wypłacalności i wyjście ze stanu upadłości.

Nowe zadania dla Belugi ST
Airbus rozpoczął świadczenie nowej usługi – przewozu ładunków drogą lotniczą – korzystając z floty unikatowych samolotów transportowych A300-600ST Beluga. Proponuje w ten sposób przedsiębiorstwom spedycyjnym i innym klientom zaspokojenie ich potrzeb w dziedzinie transportu towarów ponadgabarytowych.

Frachtowce Embraera
Wpisując się w post-pandemiczny trend, związany z prognozami wzrostu zapotrzebowania na przewóz towarów drogą lotniczą, brazylijski Embraer ujawnił, że zamierza zaoferować dwa nowe frachtowce, przebudowane z samolotów pasażerskich rodziny E-Jet – E190 i E195.

Sukcesy krakowskich spadochroniarzy
Rok 2020 stał w różnych dziedzinach życia – nie tylko w sporcie – pod znakiem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Większość imprez – w tym sportowych – została przełożona bądź odwołana. W spadochronowych konkurencjach klasycznych odbyły się tylko jedne zawody Spadochronowego Pucharu Świata w Belluno, we Włoszech.

Parking przy DOL
W systemie obronnym Szwecji szczególną rolę odgrywa rejon położony między wielkimi jeziorami Vättern i Vänern, ciągnący się na osi południowy zachód – północny wschód pas o długości około 70 km i maksymalnej szerokości 60 km. To część rdzeniowego obszaru
Szwecji.

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem kwietniowego wydania "Skrzydlatej Polski" na stronie: www.altair.com.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony