Seminaria środowiskowe ICAO w Warszawie dla regionu EUR/NAT

Seminaria środowiskowe ICAO w Warszawie dla regionu EUR/NAT

W dniach 18-20 marca 2015 r. w Warszawie odbędzie się Seminarium dotyczące ochrony środowiska w międzynarodowym lotnictwie cywilnym oraz Seminarium na temat Krajowych Planów Działania. Oba seminaria są skierowane do przedstawicieli Państw regionu Europy i Ameryki Północnej EUR/NAT, w szczególności dla osób zajmujących się ochroną środowiska oraz Krajowymi Planami Działania. Seminaria są organizowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego we współpracy z Organizacją Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

Podczas pierwszego Seminarium zostaną przedstawione wyniki prac Komitetu ICAO ds. Ochrony Środowiska w Lotnictwie (CAEP), a także trendy w zakresie ochrony środowiska, hałasu lotniczego, czystości powietrza, globalnych emisji, alternatywnych paliw, wskaźników MBM, oraz pomocy dla państw członkowskich.

Drugie Seminarium będzie miało na celu przekazanie wskazówek ICAO dotyczących m.in. Krajowych Planów Działania, Planów dotyczących redukcji emisji  (APER), a także udzielania państwom regionu EUR/NAT pomocy w zakresie implementacji Krajowych Planów Działania i przedstawienie dobrych praktyk w zakresie ochrony środowiska  lotnictwie.

Seminaria organizowane w Polsce są kolejnymi z cyklu spotkaniami w poszczególnych regionach świata. Do tej pory w 2014 r. zorganizowano seminaria dla regionu Azji i Pacyfiku (APAC) w Kuala Lumpur w Malezji, Wschodniej i Południowej Afryki (ESAF) w Nairobi w Kenii, Zachodniej i Południowej Afryki (WACAF) w Yatoundé w Kamerunie, Ameryki Południowej (SAM) w Limie w Peru oraz Północnej i Środkowej Ameryki i Karaibów (NACC) w mieście Meksyk w Meksyku. W dniach 10-12 marca br. odbędą się również seminaria dla regionu Środkowego Wschodu (MID) w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Agenda

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus