Relacja z oficjalnego zakończenia sezonu paralotniowego na Mazurach

Oficjalne zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach 2019 (fot. Stowarzyszenie Mazury Paralotnie)

W dniach 6-7 października 2019 roku, w Rostkach koło Pisza, odbyło się oficjalne zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach.

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie przygotowało malowniczą trasę lotniczą nad Jezioro Śniardwy dla zmotoryzowanych pilotów oraz możliwość polatania swobodnie za wyciągarką stacjonarną dla pilotów latających bez silnika.

Ponadto zainteresowani nie latający mogli na miejscu imprezy ujrzeć piękną złotą jesień, poprzez możliwość skorzystania z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant.

Można było zobaczyć i przetestować nowe jednopowłokowe skrzydło szkoleniowe, do treningu na ziemi firmy Dudek Paragliders Marlin Mono. Pilot tandemowy Stowarzyszenia Mazury Paralotnie testował skrzydło do latania z pasażerami Dudek Paragliders, nowy model: Cabrio rozmiar 34 – rocznik 2019, na którym latał osobiście sam konstruktor firmy Piotr Dudek.

Widzowie mogli skorzystać z lekcji nauki stawiania skrzydła na ziemi pod okiem instruktora paralotniowego. Publiczność mogła skorzystać z tzw treningu naziemnego ze skrzydłem paralotniowym.

Dodatkowo dla zebranych paralotniarzy zaplanowano na świeżym powietrzu luźne wykłady dotyczące bezpieczeństwa i nowelizacji przepisów dotyczących użytkowania i przygotowania sprzętu do latania silnikowego.

Zmotoryzowani polatali sobie po malowniczej okolicy poprzez zaplanowaną trasę przez organizatora i kilka osób z uprawnieniami ŚK do swobodnego latania, skorzystało z możliwości holu za wyciągarką stacjonarną.

Po lataniu wszyscy przenieśli się na organizowane mazurskie ognisko w Pilchach koło Rostek (2 km od lądowiska). W trakcie wieczornego pieczenia kiełbasy, ziemianka na ognisku panowała pasjonacka atmosfera i nieprzerywalne rozmowy pilotów, o wspólnej pasji oraz pięknych widokach w okolicy, które widzieli podczas swojego lotu.

Spora grupa motoparalotniarzy odwiedziła nas z różnych krańców Polski – cieszą się organizatorzy. – Bardzo dziękujemy przybyłym motoparalotniarzom z Suwałk, Bartoszyc, Olecka, Nidzicy, Warszawy, Kolna, Łomży, Pisza i Wilkas, Giżycka oraz klubowiczom Stowarzyszenia Mazury Paralotnie – dodają.

Zapraszamy serdecznie za rok do Rostek, w terminie 17-18 października 2020 r.

Więcej zdjęć z oficjalnego zakończenia sezonu paralotniowego na Mazurach można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: Stowarzyszenie Mazury Paralotnie
comments powered by Disqus