Rekordy sierpnia na krakowskim lotnisku

Port Lotniczy Kraków - samoloty (fot. Port Lotniczy Kraków)

Drugi miesiąc wakacji zakończył się rekordową liczbą obsłużonych osób na krakowskim lotnisku. W sierpniu padł również rekord dzienny liczby obsłużonych pasażerów. Te rekordy nie byłyby możliwe, gdyby nie organizacja niecodziennego wydarzenia jakim były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

W sierpniu krakowskie lotnisko obsłużyło 497 534 pasażerów. To najlepszy wynik w historii portu lotniczego. Kraków Airport odnotował 19% wzrost liczby obsłużonych pasażerów (więcej o 80 tysięcy osób) w porównaniu do sierpnia 2015 roku.

Początek miesiąca zbiegł się w czasie z powrotami pielgrzymów ze Światowych Dni Młodzieży. 1 sierpnia lotnisko obsłużyło rekordową liczbę pasażerów w ciągu jednego dnia – dokładnie 22 552 osoby.

W sierpniu 2016 r. odnotowano 4 002 operacje lotnicze, tj. 14% więcej niż w sierpniu 2015 roku. Od początku roku w Kraków Airport obsłużono już 3 296 021 pasażerów (ponad 470 tysięcy dodatkowych osób), co daje wzrost o 17% w stosunku do 2015 rok.

2 września linia lotnicza Eurowings ogłosiła nowe połączenie z krakowskiego lotniska w przyszłorocznym sezonie letnim. Od marca 2017 roku będzie można polecieć bezpośrednio z Krakowa do Düsseldorfu, aż 6 razy w tygodniu (codziennie z wyjątkiem sobót). Düsseldorf to jedno z większych miast zachodnich Niemiec rozciągające się po obu brzegach Renu. Jest regionalną potęgą gospodarczą. Düsseldorf  to również zabytki, luksusowe sklepy i najatrakcyjniejsze w Nadrenii kolekcje sztuki. Eurowings w tegorocznym sezonie letnim oferuje cztery razy w tygodniu połączenie z Krakowa do Stuttgartu.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus