Rekordowy grudzień i rok 2015 na lotnisku w Rzeszowie

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka (fot. rzeszowairport.pl)

Rekord (ponownie) pobity! Rekordowy rok po rekordowym grudniu: 645 tys. pasażerów w Jasionce.

Już kolejny rok z rzędu Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” notuje ciągły wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Według danych na koniec sylwestrowego dnia 31.12.2015 w Jasionce obsłużonych zostało ponad 645 tysięcy podróżnych, co oznacza ponad 7-procentowy wzrost względem ubiegłego, również rekordowego roku, kiedy to podrzeszowskie lotnisko przyjęło 601 tys. pasażerów (w relacji miesiąc do miesiąca grudzień 2015 roku był lepszy od poprzedniego grudnia o ponad 18 proc.). Zdecydowanie większy wzrost i także rekordowy wynik notuje Jasionka w przewozach cargo, bowiem porównaniu z ubiegłorocznym wynikiem nieco ponad 1100 ton towarów, 2015 rok zakończył się imponującym rezultatem w postaci prawie 4,5 tys. ton obsłużonych towarów.

Niezmiernie cieszymy się z tegorocznego wyniku, zarówno w przewozach pasażerskich, jak i cargo – nie kryje zadowolenia prezes lotniska Stanisław Nowak. Podkreśla, że Jasionka potwierdza tym wynikiem, iż wzrost konkurencyjności w branży lotniczej w Polsce ciągle jeszcze ma spory potencjał do wypełnienia. – Chociażby w segmencie czarterowym, który ze względu na problemy w Afryce Północnej sprawił, że touroperatorzy wycofali się z ofertami wypoczynku w Egipcie czy Tunezji – dodał prezes Nowak.

Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu (od marca 2016 rejsy te zastąpione będą codziennym połączeniem do Monachium), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (lotniska w Stansted i Luton), a także do: Edynburga, Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, Oslo oraz na Korfu (od maja br.). Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Czech Airlines.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów
comments powered by Disqus