Przejdź do treści
M-28 B/PT/GC z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego (fot. 8 Baza Lotnictwa Transportowego)
Źródło artykułu

Rekordowa ilość wykonanych lotów w ramach Akcji Serce

Już po raz 61 w tym roku lotnicy z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego wykonali zadanie lotnicze w ramach "Akcji Serce".

W dniu 13 listopada wykonano 61 Akcję Serce. Jest to największa ilość lotów o statusie "Hospital" wykonanych w ciągu jednego roku. Poprzedni rekord wynosił 60 akcji i miał miejsce w 2021 roku. Z całą pewnością założyć należy, że ilość akcji wykonanych w bieżącym roku ulegnie jeszcze zwiększeniu.

Tego rodzaju zadania lotnicze realizowane przez pilotów naszej bazy mają ogromne znaczenie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt pełnienia ciągłego dyżuru i wykonywania lotów transplantacyjnych, polegających na szybkim transporcie narządów do transplantacji i ratowania życia ludzkiego. Dzięki temu wielu ludzi zyskało kolejną szansę na zdrowie i życie.

Jest to dla nas ogromna satysfakcja, która wynika z faktu udzielania pomocy polskiemu społeczeństwu – mówią lotnicy z Balic. 

W ostatniej rekordowej Akcji Serce załoga samolotu M-28 B/PT/GC wraz z zespołem medycznym wystartowała o godz. 10:27 i wykonała lot na trasie Kraków – Gdańsk – Katowice – Kraków. Powrót załogi po wykonanym zadaniu i lądowanie w Balicach miało miejsce o godzinie 17:35. Tym razem lot wykonany był na rzecz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony