Red Bull Konkurs Lotów rozegrany – wygrywa Smog Wawelski

Red Bull Konkurs Lotów 2019 Gdynia (fot. Damian Kramski)

Smog Wawelski, Chłopaki z Wisły i Byki z Politechniki – to podium szóstego Red Bull Konkursu Lotów! Sprawdźcie, co działo się w Gdyni. "Poziom był niesamowity" – komentuje Adam Małysz.

W niedzielę 4 sierpnia ponad 80 tys. osób oglądało zmagania kreatywnych konstruktorów i miłośników awiacji, którzy przywieźli do Gdyni samodzielnie zbudowane prototypy latających machin.

Podczas Red Bull Konkursu Lotów z sześciometrowej rampy wprost do wody poleciały takie konstrukcje, jak Odlotowa Plaża, Ważkokopter, czy kopia Herculesa C-130 zespołu Herky Life. Zwyciężyła drużyna Smog Wawelski, a najdłuższy lot zaliczyła Latająca Kotwica, która poszybowała na odległość 28,8m. To nowy rekord Polski! Aż cztery zespoły pokonały w powietrzu większy dystans niż zwycięzcy z ubiegłego roku. W klasyfikacji generalnej druga lokata przypadła Chłopakom z Wisły, a trzecia Bykom z Politechniki.

„Startowaliśmy po raz drugi. W poprzedniej edycji również byłem pilotem, wiedziałem już o co chodzi i dzisiaj było to dla mnie piękne wyzwanie. To, że poleciałem ponad 14 metrów, to było coś wspaniałego” – mówił Marek, który pilotował Smoga Wawelskiego, a cztery lata temu zasiadł za sterami machiny Jamaica Bobsleigh Team. „Zupełnie inaczej podeszliśmy do budowy, do tego, że ważny jest performance – 30 sekund naszego przedstawienia i idea. Nie chodzi tylko i wyłącznie o zbudowanie skrzydła, tylko o to, żeby pokazać nasz team i tę idę. To jest najważniejsze!”

Ekipy konstruktorów od sobotniego poranka przyjeżdżały na miejsce i w pocie czoła dopracowywały swoje machiny.

Całą relację z Red Bull Konkursu Lotów czytaj na stronie www.redbull.com


 
Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus