Przejdź do treści
Strefa Read&Fly na lotnisku Chopina.
Źródło artykułu

„READ&FLY” na Lotnisku Chopina

W Światowym Dniu Miłośników Książek Lotnisko Chopina przygotowało dla swoich pasażerów kolejną ciekawą propozycję. W Terminalu lotniska otwarto strefę „READ&FLY”.

Strefa „READ&FLY” to specjalnie oznakowany regał z kilkudziesięcioma książkami przygotowanymi z myślą o pasażerach rozpoczynających swoją podróż z Lotniska Chopina. Książki z regału można wypożyczyć w oczekiwaniu na rejs, można je też zabrać ze sobą do samolotu, by potem udostępnić w innym miejscu. W lotniskowym regale warto też pozostawić swoje książki, przeczytane w czasie wcześniejszych podróży.

Na półkach biblioteczki udostępniono ponad 80 pozycji w językach polskim, angielskim i niemieckim. Wybierać można w literaturze faktu, thrillerach, beletrystyce, powieściach kryminalnych, albumach czy bajkach dla dzieci. Strefę „READ&FLY” zlokalizowano w części tranzytowej terminala, niedaleko kontroli paszportowej. Regał został ustawiony w taki sposób, aby korzystać mogli z niego zarówno pasażerowie z rejsów krajowych i europejskich, jak również osoby, które wylatują poza strefę Schengen.

W dobie smartfonów, mediów społecznościowych i gier komputerowych chcieliśmy dać naszym pasażerom alternatywę – mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina – książka jest czymś ponadczasowym. Jest nie tylko źródłem wiedzy, ale też świetnym sposobem na relaks, czy oderwanie się od codziennych zmagań.

Duża cześć książek trafiła do strefy „READ&FLY” dzięki pracownikom „Portów Lotniczych”, którzy zdecydowali się przejrzeć swoje domowe zbiory. Pozostałe pozycje to efekt współpracy z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami kultury m.in. Instytutem Literatury, Ośrodkiem „Pogranicze”, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu czy warszawskim Instytutem Goethego. Władze lotniska liczą, że nową inicjatywę w przyszłości wspomogą sami pasażerowie, pozostawiając na półkach lotniskowej biblioteki  książki, które wcześniej przeczytali.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony