Radom: Przetarg na wydłużenie pasa startowego przesunięty na kwiecień

Lotnisko Radom-Sadków - widok z góry (fot. airport-radom.eu)

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) zadecydowało o przesunięciu terminu składania wniosków w przetargu na wydłużenie pasa startowego w Porcie Lotniczym Radom. Postępowanie, ogłoszone 13 marca, to już drugi przetarg w tej sprawie – pierwszy został unieważniony z powodu zgłoszenia się tylko jednego oferenta.

Postępowanie polega na opracowaniu dokumentacji projektowej – projektu wykonawczego i sprawowanie nadzoru autorskiego dla Projektu budowlanego z roku 2018 oraz realizacja robót budowlanych dla inwestycji przebudowy i wydłużenia drogi startowej w Porcie Lotniczym Radom-Sadków.

W zakres prac wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych robót do prawidłowego funkcjonowania drogi startowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca będzie musiał wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyskać na rzecz PPL-u wszystkie konieczne uzgodnienia, opinie, pozwolenia i warunki techniczne.

W przypadku nowego, ogłoszonego w połowie marca przetargu na wydłużenie pasa startowego, wprowadzono szereg zmian, o które postulowali wcześniej oferenci.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus