Przejdź do treści
Źródło artykułu

Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów Edycja 2023

Fundacja Marszałkowska, Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku i Podlaskie Centrum Modelarskie – Sklep Modelarski Białystok zapraszają modelarzy do udziału w XV edycji Pucharu Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów – jednego z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Europie.

W tym roku, impreza odbędzie się w dniach 9 – 11 czerwca 2023 r. nad zbiornikiem wodnym w Brańsku, gdzie goście z różnych stron świata będą mieli okazję zobaczyć w akcji niezwykłe modele wodnosamolotów.

W ciągu trzech dni odbędą się cztery główne tytułowe konkursy modelarstwa lotniczego, podczas których piloci będą rywalizować o najwyższe miejsca w rankingu Pucharu.

Organizatorzy przewidują również wiele innych konkursów towarzyszących. Każde z tych wydarzeń będzie okazją do zobaczenia w akcji różnorodnych modeli wodnosamolotów, samolotów, samochodów oraz modeli pływających, a także do zapoznania się z najnowszymi technologiami stosowanymi w budowie i projektowaniu tych maszyn oraz ciekawostek techniczno-technologicznych przedstawionych przez Politechnikę Białostocką w panelu dyskusyjnym.

Oprócz konkursów lotniczych, w trakcie imprezy będą miały miejsce liczne dodatkowe atrakcje. Na przykład, uczestnicy będą mieli okazję poznać historię i rozwój wodnosamolotów, a także zobaczyć w akcji inne modele maszyn latających oraz jeżdżących. Planowane jest ustanowienie rekordu Polski modelem samochodu jeżdżącym po wodzie.

XV edycja Pucharu Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów to nie tylko wyjątkowa okazja do zobaczenia niezwykłych maszyn latających, ale także do poznania pasjonatów lotnictwa z wielu regionów świata i spędzenia czasu w pięknym miejscu Polski.

Więcej informacji na stronie www.wodnosamoloty.com oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony