Przymrużonym Okiem Pilota Prywatnego - „Trochę o lataniu zimą”

Przymrużonym Okiem Pilota Prywatnego - „Trochę o lataniu zimą”

Na profilu „Przymrużonym Okiem Pilota Prywatnego” pojawił się film zatytułowany „Trochę o lataniu zimą” autorstwa Tomasza Siembiedy. Prowadzący bloga przybliża w nim aspekty lotnictwa istotne z punktu widzenia pilota segmentu general aviation.

Ostatni materiał zawiera kilka praktycznych uwag o lataniu zimą, bo jakkolwiek sezon lotniczy może trwać przez cały rok, to latanie zimą wymaga dodatkowych czynności, które trzeba wykonać w związku z przygotowaniem do lotu, jak również samym lotem.

Podczas tego 11 minutowego filmu scharakteryzowana została kwestia lodzenia w samolocie GA, objawy oblodzenia pojawiające się podczas lotu, a także tajniki wykorzystywania instalacji antyoblodzeniowej (jeśli jest dostępna). Dodatkowo przybliżone zostały statystyki oblodzenia w kwestii przyczyniania się do wypadków spowodowanych warunkami atmosferycznymi,

Autor w swoim cyklu przekazuje istotne porady dla pilotów general aviation latających mniejszymi statkami powietrznymi (ale nie tylko) i akcentuje na co zwracać uwagę, aby zachować najwyższe bezpieczeństwo wykonywania operacji lotniczych.

Film „Trochę o lataniu zimą”:

Źródło: Tomasz Siembida
comments powered by Disqus