Przyjdź i zobacz jak wygląda lotnisko w Lublinie

Port Lotniczy Lublin

1 grudnia odbędzie się Dzień Otwarty Portu Lotniczego Lublin. Będzie to wyjątkowa szansa, żeby zobaczyć jak z bliska wygląda największa inwestycja na Lubelszczyźnie. Dla zwiedzających czeka wiele atrakcji m.in. wystawa specjalistycznego sprzętu lotniskowego, strefa dla dzieci oraz liczne występy artystyczne. Wśród uczestników rozlosowane będą również atrakcyjne nagrody, w tym darmowe bilety lotnicze.

Dzień Otwarty rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00. W tym czasie mieszkańcy Lubelszczyzny będą mogli zajrzeć w niemalże każdy zakamarek terminalu pasażerskiego. Pracownicy lotniska odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych. Na uczestników Dnia Otwartego czeka również specjalna niespodzianka – losowanie darmowych biletów lotniczych w obie strony na wybrane połączenia obsługiwane przez Port Lotniczy Lublin. Tego dnia na lotnisku każdy znajdzie coś dla siebie.

Zwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć specjalistyczne sprzęty lotniskowe, które będą wystawione na płycie postoju samolotów m.in.: wozy Lotniskowej Straży Ratowniczo – Gaśniczej, pojazdy utrzymania powierzchni lotniskowych.

W ciągu całego dnia, na scenie artystycznej, wstąpią liczne zespoły muzyczne i taneczne z województwa lubelskiego. Bogaty program artystyczny na pewno nie pozwoli się nudzić. Dla tych, którzy chcą zobaczyć jak powstawało lotnisko, Port Lotniczy Lublin przygotował pokaz filmów pokazujący historię tej inwestycji. Będzie można również obejrzeć dwie wystawy zdjęć, które podróżowały po największych miastach regionu, promując Port Lotniczy Lublin. W specjalnie przygotowanej strefie dziecka, na najmłodszych będą czekały liczne zabawy i konkursy.

Dzień Otwarty Portu Lotniczego Lublin będzie połączony z akcją Photo Day. To niepowtarzalna szansa, aby wejść do miejsc, które na co dzień będą niedostępne dla zwiedzających. Miłośnicy fotografii będą mogli okazję, aby uwiecznić Port Lotniczy Lublin na swoich zdjęciach. Tego dnia, każdy będzie mógł być pilotem i stewardessą. Umożliwią to specjalnie przygotowane makiety, przy których zwiedzający będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

- Chcemy, żeby wszyscy chętni mogli wziąć udział w Dniu Otwartym. Dlatego z największych miast regionu m.in. z Chełma, Zamościa, odjadą specjalnie przygotowane autobusy. Natomiast z Lublina będzie kursowała bezpłatna komunikacja miejska. O szczegółach poinformujemy za pośrednictwem lokalnych mediów i naszej strony internetowej – mówi Grzegorz Muszyński prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Źródło: Port Lotniczy Lublin
comments powered by Disqus

Komentarze

ew. możesz wylądować na lądowisku Aeroklubu Świdnik. Tzn przy samym nowym lotnisku :)

Jeśli masz na myśli samolot to nie możesz bo Świdnik (EPSW) jest teraz lotniskiem śmigłowcowym z drogą startową trawiastą o długości chyba 150 m.

Po części masz rację, choć już pewnie troszkę za późno, bo dzień otwarty minął, ale... EPSW oczywiście to tylko helipady, ale... dawne lotnisko aeroklubowe to teraz lądowisko i jaknajbardziej możesz przylecieć. Teraz wogóle będzie fajne zjawisko - trzy w jednym - tzn. pasażerskie lotnisko EPLB, helipady EPSW, i lądowisko aeroklubu.

Uzyskaliśmy deklarację od przedstawicieli Portu Lotniczego Lublin, że będzie to możliwe, na pewno jednak nie wcześniej niż przed jego oficjalnym otwarciem. Pilotujemy to przedsięwzięcie i jeśli tylko uda nam się ustalić dokładny termin, poinformujemy o tym na łamach portalu dlapilota.pl

A co z możliwością przylecenia GA?