Przejdź do treści
Źródło artykułu

Przedstawiciele ULC z wizytą na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

6 listopada br. z wizytą na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego gościli  przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego: naczelnik ULC Tadeusz Gębski i jego zastępca Adam Piszczek.

Wizyta związana była z rozpoczęciem procesu certyfikacji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, kształcenia na specjalności mechanika lotnicza na zielonogórskiej uczelni. Specjalność ma być prowadzona wspólnie  z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej. Kształcenie na tej specjalności wymaga dużej ilości zajęć praktycznych przy samolotach będących w bieżącej eksploatacji – takie samoloty ma w posiadaniu Aeroklub Ziemi Lubuskiej.

Studenci, którzy rozpoczęli naukę w październiku br. będą mogli wybrać specjalność mechanika lotnicza na przełomie II i III roku studiów. Przewidziana jest jedna grupa dziekańska.

Oprócz dyplomu inżyniera mechanika o specjalności mechanika lotnicza, absolwenci będą mogli uzyskać certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który jest honorowany w całej Europie, a także wymagany przez firmy wykonujące obsługę i naprawy techniczne samolotów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony