Przejdź do treści
Janusz Janiszewski, Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, na stanowisku kontrolera (fot. PAŻP)
Źródło artykułu

Prezes PAŻP podsumował kolejny trudny rok dla lotnictwa na antenie Polskiego Radia

Dziś o godzinie 8:15 na antenie Programu 1 Polskiego Radia Janusz Janiszewski, szef Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, podsumował kolejny trudny rok dla lotnictwa.

Tematem audycji "Sygnały dnia", którą prowadził Grzegorz Jankowski, była sytuacji w ruchu lotniczym w Polsce w związku z pandemią koronawirusem.

Na wstępie programu gość radiowej Jedynki podkreślił, że uważa, iż latem zagwarantowane będą podróże samolotem. Jako przykład podał 2021 rok, "gdzie rzeczywiście widzieliśmy spore odbicie w ruchu lotniczym i w liczbie wykonywanych operacji, czyli lotów w europejskiej przestrzeni powietrznej".

Dodał, że w polskiej przestrzeni powietrznej mieliśmy nawet 3 takie dni, gdzie ruch lotniczy osiągnął poziom 90% tego z 2019 roku. Jak zauważył Janusz Janiszewski: "To pokazuje, że ludzie chcą latać, korzystać z linii lotniczych oraz chcą korzystać z usług Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej".

Prezes PAŻP wyraził zaniepokojenie tym, co dzieje się w zimie na przełomie 2021/22 roku. Odniósł się także do obecnej utraty połączeń dwóch głównych linii lotniczych operujących z polskich lotnisk.

Janusz Janiszewski będzie dziś gościł również na antenie TVP Info po godz. 19:00. A tymczasem zapraszamy do wysłuchania porannej audycji prowadzonej przez Grzegorza Jankowskiego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony