Powalczą o Puchar Alka Dernbacha

XXI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2020 (fot. Tygodnik KONTAKTY)

XXI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2020 odbędą się tradycyjnie na przepięknym lądowisku nad Narwią w Łomży 2 – 4 października 2020 r. pod auspicjami Aeroklubu Polskiego. Będzie to swoisty koniec sezonu lotniczego w Polsce.

Co roku na nadnarwiańskich pulwach lądują piloci latający turystycznie oraz prawdziwi mistrzowie motolotni, motoparalotni, wiatrakowców, samolotów ultralekkich z tytułami mistrzostw kraju, Europy, świata. Dobór konkurencji zastosowany przed laty przez Kierownika Sportowego Zbigniewa Kędziorę, dający wszystkim równe szanse sprawia, że Mistrzostwa cieszą się w lotniczym środowisku uznaniem i popularnością.

– Ogólnopolska kwarantanna sprawiła, że sezon był w tym roku wyjątkowo krótki, a wiele imprez lotniczych zostało odwołanych. Wśród pilotów panuje mocny głód zawodniczej rywalizacji i towarzyskich lotniczych spotkań, gdy więc tylko otworzyła się taka możliwość, postanowiliśmy po raz dwudziesty pierwszy zaprosić wszystkich na koniec sezonu do Łomży. Nasze zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego – mówi Dyrektor Biura Mistrzostw Dominika Tocka.

Mistrzostwa rozegrane zostaną w trzech klasach: motolotni i samolotów ultralekkich (ulm), wiatrakowców oraz paralotni z napędem (łącznie PPG/PPGG).

Piloci motolotni, ulm i wiatrakowców zmierzą się z celnością lądowania oraz powalczą w Mistrzostwach Polski w Przelocie przez Bramkę o Puchar Alka Dernbacha, jedynego pilota, który startował we wszystkich dwudziestu edycjach naszych Mistrzostw, najwybitniejszego współczesnego pilota mikrolotowego w Polsce i wielkiego przyjaciela Mistrzostw w Łomży.

Tygodnik „Kontakty”, organizator Mistrzostw, chce w ten sposób, za zgodą Kamili i Klaudii, uczcić Jego pamięć (zginął śmiercią pilota 19 listopada 2019 r. – więcej TUTAJ).

Specjalne statuetki w kategoriach motolotnie/ulm i wiatrakowce zostaną wykonane przez łomżyńskiego artystę plastyka Adama Twardowskiego z Pracowni Pana Twardowskiego w Łomży.

Alek Dernbach (fot. Tygodnik KONTAKTY)

Piloci motoparalotni będą mogli się wykazać w celności lądowania, nawigacji, konkurencji oszczędnościowej oraz tzw. koniczynce.


Organizatorzy przypominają, że piloci zobowiązani są posiadać:
aktualne ubezpieczenie (zgodnie z aktualnymi przepisami),
świadectwo kwalifikacji,
aktualny przegląd sprzętu (dotyczy motolotni, ulm i wiatrakowców).

Organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem Mistrzostw:
Regulamin XXI Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2020

Za wpisowe 250 zł (w tym VAT) od osoby organizatorzy zapewniają:
Dwa noclegi, dwa śniadania, dwie kolacje i dwa obiady.
Paliwo startującym w Mistrzostwach (dotyczy motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców) w ilości niezbędnej do rozegrania konkurencji oraz dodatkowe paliwo odbywającym loty widokowe ze wskazanymi przez Organizatora kandydatami na pilotów (motolotnie, samoloty ultralekkie i wiatrakowce).
Medale i puchary (1 – 3 miejsce w odrębnych klasyfikacjach: motolotnie/ulm, wiatrakowce, PPG/PPGG) oraz upominki dla wszystkich.
Fantastyczną zabawę i niezapomnianą atmosferę.

Zapraszamy, jak zwykle i w pojedynkę, i rodzinnie!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Tygodnik "Kontakty"
comments powered by Disqus