Przejdź do treści
Okładka - Poradnik pilota w lotach VFR
Źródło artykułu

„Poradnik pilota w lotach VFR” w sklepie dlapilota.pl

W ofercie sklepu dlapilota.pl pojawiła się książka „Poradnik pilota w lotach VFR”. Jej autorzy,  Tomasz Major (pilot GA) oraz Magdalena Rekść-Kopyłowicz (informator FIS) omawiają wszystkie najważniejsze aspekty lotów VFR – z perspektywy obydwu stron częstotliwości FIS.

W podręczniku zaprezentowane zostały nie tylko zasady prowadzenia korespondencji radiowej, ale także praktyczne aspekty lotów w polskiej przestrzeni powietrznej. Autorzy w zwięzły i przystępny sposób odczarowali różne strefy, których namnożyło się w ostatnim czasie całe multum. Omawiają również minima VFR, wlot w strefę ADIZ, RMZ, a także pokazują, jak w prosty sposób złożyć plan lotu oraz zaplanować i wykonać lot przez całą Polskę.

Opisany został przylot na fenomenalne i przede wszystkim użyteczne lotnisko Babice – położone w centrum Warszawy. Piloci GA znajdą też podpowiedzi w planowaniu długich lotów przez Polskę, a tabelki, zwięzłe opisy i zaprezentowana modelowa komunikacja z FIS i ATC są doskonałymi narzędziami dla każdego pilota wykonującego loty VFR w polskiej przestrzeni powietrznej.

Poradnik jest pracą zbiorową. Redaktor Naczelny Przeglądu Lotniczego Krzysztof Krawcewicz napisał pouczający artykuł n/t wlotu w chmurę, najstarszy w Polsce czynny instruktor Jurek Kwieciński przekazał piękny rozdział o wiatrowskazie, Mirosław Martynek z FIS Poznań omówił zasady prowadzenia korespondencji radiowej i zaprezentował modelową komunikację radiową w długim locie przez Polskę, a doświadczony instruktor i egzaminator ULC Jarek Matjasik podsumował całość w kilku ważnych konkluzjach.

Niniejszy Poradnik nie jest podręcznikiem i nie zastąpi solidnego kursu na licencję turystyczną, pracy z instruktorem albo rozmowy z bardziej doświadczonym pilotem. Jest to bardziej praktyczna „ściąga” przydatna każdemu pilotowi. Lektura poradnika ułatwi zaplanowanie i przeprowadzenie lotu VFR zarówno w przestrzeni G, jak i w przestrzeni kontrolowanej. Jego autorzy postawili sobie za cel zmieścić wszystko w małej książeczce, ograniczyć ją do absolutnego minimum i napisać językiem zrozumiałym, lekkim.

Książka posiada twardą okładkę, objętość 192 stron i format: 125x205 mm.


O autorach książki "Poradnik pilota w lotach VFR"

Tomasz Major zarządza na co dzień pięcioma lądowiskami i flotą samolotów ultralekkich, Partner Zarządzający w kancelarii Brighton&Wood wspierającej firmy lotnicze i lotników w zakresie tworzenia lotnisk i lądowisk oraz szef firmy produkującej nowoczesne hangary dla General Aviation.


Magdalena Rekść-Kopyłowicz na co dzień Informator FIS Gdańsk, Inspektor i ekspert bezpieczeństwa w zakresie przestrzeni niekontrolowanej w PAŻP.


Książkę "Poradnik pilota w lotach VFR" można nabyć w sklepie dlapilota.pl (LINK)


Artykuł zawiera lokowanie produktu

Okładka - Poradnik pilota w lotach VFR
Poradnik pilota w lotach VFR - spis treści
Poradnik pilota w lotach VFR - o autorach

21 marca 2022 r. na lotniczym rynku wydawniczym z kolei pojawiło się kompendium wiedzy dla pilotów - trzy interesujące podręczniki autorstwa Tomasza Majora:

  • Frazeologia lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej
  • Zakładanie lądowisk w Polsce i
  • Poradnik pilota

Kompendium wiedzy dla pilotów, czyli trzy interesujące pozycje na lotniczym rynku wydawniczym

Vademecum Pilota General Aviation

Wszystkie pozycje można także nabyć również jako "Vademecum pilota GA" - zestaw 3 lub 4 książek (LINK)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony