Podsumowanie III kwartału na bydgoskim lotnisku

Port Lotniczy Bydgoszcz - widok z góry na terminal i samoloty na płycie (fot. plb.pl)

Wakacje w cieniu koronawirusa. Jednak pasażerowie nie rezygnują z lotów na kierunkach urlopowych. Na wycieczki z wylotem z Bydgoszczy, mieszkańców regionu zabrał touroperator Coral Travel Poland Sp. z o.o., który realizował połączenia do tureckiej Antalyi. Polskie Linie Lotnicze LOT zaprosiły do stolicy Małopolski – Krakowa.

W trakcie III kwartału lotnisko odprawiło 46 541 pasażerów, obsłużyło 2 797 operacji lotniczych. Zainteresowaniem Pasażerów z Regionu cieszyły się loty do tureckiej Antalyi obsługiwane przez Coral Travel, jak i krajowy kierunek sezonowy – Kraków, do którego lataliśmy na pokładach PLL LOT.

Kwartalne dane wynikają z utrzymujących się w dalszym ciągu ograniczeń w ruchu międzynarodowym i obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, co przekłada się na ruch pasażerski i lotniczy. Należy pamiętać, że przewoźnicy dostosowują siatkę połączeń do sytuacji pandemicznej i ostrożnie podchodzą do planowania i uruchamiania nowych połączeń.

Sezon zimowy Port Lotniczy Bydgoszcz zaczyna od dobrych wiadomości. Wznowienie lotów do Kijowa już od 31.10, które odbywać się będą w środy i niedziele. Zwiększa się także liczba operacji do Dublina, do stolicy Irlandii samolot odleci 3 razy w tygodniu we wtorki, środy i niedziele. Także Polskie Linie Lotnicze LOT w sezonie zimowym zwiększają liczbę wykonywanych operacji z naszego Portu. Do Warszawy samolot poleci 6 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę.

Porównując III kwartał br. z III kwartałem najlepszego w historii Portu 2019 roku, bydgoskie lotnisko osiągnęło ruch lotniczy na poziomie 75% z 2019 roku. Jak wskazują źródła branżowe, odbudowa ruchu sprzed pandemii, potrwa nawet kilka lat.

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz
comments powered by Disqus