Podpisanie umów związanych z budową DVOR/DME w Gdańsku, Krakowie i Katowicach

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

3 sierpnia 2010 r. Pan Krzysztof Banaszek – Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej - podpisał trzy umowy: na budowę radiolatarni DVOR/DME wraz z infrastrukturą techniczną na terenie lotnisk w Krakowie i Katowicach, na budowę radiolatarni DVOR/DME na podejściu lotniska w Gdańsku-Rembiechowie oraz na przebudowę linii energetycznej 15 kV na odcinku kolidującym z DVOR/DME w Gdańsku.

Pod umową na budowę radiolatarni DVOR/DME wraz z infrastrukturą techniczną podpis w imieniu firmy wykonawczej, TELBUD złożył Pan Włodzimierz Sawiński.

Radiolatarnie DVOR/DME powstaną w trzech miejscach:
1. Gdańsk Rembiechowo – wartość umowy wynosi 3 528 047, 48 zł brutto,
2. Kraków Balice,
3. Katowice Pyrzowice.

Wartość umowy na budowę radiolatarni DVOR/DME w Krakowie i Katowicach wynosi 7 489 831, 32 zł. brutto.

Wszystkie zadania objęte podpisanymi umowami ujęte są na liście zadań przewidywanych do dofinansowania ze środków UE w ramach projektu „Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym” (POIiŚ 6.3-1). Natomiast budowa radiolatarni DVOR/DME wraz z infrastrukturą techniczną w Gdańsku i Katowicach objęta jest „Programem EURO 2012”, realizowanym w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Termin wykonania dla każdego obiektu niezależnie wynosi po 11 miesięcy od dnia podpisania umowy. Nie jest brany pod uwagę czas uzgadniania dokumentacji i uzyskiwania decyzji administracyjnych.

Wykonawcą umowy na przebudowę linii energetycznej 15 kV na odcinku kolidującym z DVOR/DME w Gdańsku będzie firma ELPOL, w imieniu której umowę podpisał Pan Hubert Szweda, właściciel firmy. Wartość tej umowy wynosi 136 884,00 zł brutto. W przypadku tej umowy termin realizacji inwestycji ustalono na 9 miesięcy (nie obejmuje ona czasu uzgadniania dokumentacji i uzyskiwania decyzji administracyjnych). Umowa ta została zawarta z powodu kolizji, która uniemożliwia budowę radiolatarni DVOR/DME w Rembiechowie na podejściu lotniska w Gdańsku.

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus

Komentarze

Jakis rozwoj stwierdzić jednak można :)))

rEMbiechowo...

w katowicach dvor/dme wreszcie w trakcie realizacji!!!!!