Przejdź do treści
Źródło artykułu

Podniebny spacer po skrzydłach samolotu podczas Świdnik Air Festivalu

W dniach 15 i 16 czerwca na lotnisku trawiastym Świdnik odbędzie się IV Świdnik Air Festival, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Miasto Świdnik. Tegoroczne pokazy, które wpisują się w 70-lecie naszego miasta, zapowiadają się niezwykle spektakularnie.

Listę załóg, które w tym roku przylecą do Świdnika otwiera Scandinavian Airshow.

Okrągły jubileusz, który w tym roku obchodzi nasze miasto to okazja do celebracji, a IV Świdnik Air Festival jest wisienką na jego urodzinowym torcie. Zadbaliśmy o to, aby program wydarzenia był zaskakujący. Wszystkich, którzy przyjadą do Świdnika zapraszamy na koncerty topowych gwiazd, m. in. Darii Zawiałow i Katarzyny Nosowskiej, a przede wszystkim na pokazy lotnicze. Scandinavian Airshow to tylko jedna z niespodzianek, które przygotowaliśmy. Nie możemy się doczekać pokazu ich możliwości. Zapraszamy do wspólnego świętowania 70. urodzin Świdnika – zachęca burmistrz Marcin Dmowski.

Załoga zaprezentuje szeroki wachlarz swoich możliwości. Pierwszym z nich będzie „Scandinavian Airshow Skycats Wingwalker”, czyli pokaz, z którego słynie i dzięki któremu zyskała przydomek „latający cyrk ze Szwecji”. Dwie niesamowicie odważne kobiety wykonają podniebny spacer po skrzydłach samolotu Grumman. „Podniebne koty” wspinają się i pozują w różnych formacjach, a wszystko to w czasie, kiedy pilot wykonuje samolotem beczki i pętle. Atrakcyjności pokazowi dodaje biało-czerwony dym nawiązujący do polskich barw narodowych.

Dla tych, którzy odliczają już dni do IV Świdnik Air Festival mamy dobrą wiadomość. W maju ruszy przedsprzedaż biletów online. Więcej informacji podamy wkrótce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Obrony Narodowej, Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorowski, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz burmistrz Marcin Dmowski.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony