PL Lublin: W połowie października na budowie

Lublin Airport

Wykonawcy kilkunastu firm pracujących przy budowie lotniska korzystają z nadzwyczajnie sprzyjającej, jak na tę porę roku, pogody i nie ustają w działaniach.

Jeden z istotnych elementów, płyta postoju samolotów została ukończona, otoczy ją niedługo tymczasowe ogrodzenie, zabezpieczające przed wejściem lub wjazdem i przypadkowym uszkodzeniem.

Trwają, rozpoczęte w ubiegłym tygodniu, prace przy wykonywaniu wykopu pod przyszły terminal pasażerski. Roboty te prowadzi firma Sztyrlic.

Na kolejnych sektorach prowadzone są roboty makroniwelacyjne - w ciągu każdego tygodnia, nieodmiennie, wbudowywany jest grunt w ilości około 40 tyś m³ .

Kontynuowane są również prace na kolejnych odcinkach drogi startowej. Obecnie układana jest warstwa geokompozytu oraz warstwa mrozoochronna.

Taka sama warstwa, mrozochronna, układana jest również na Płycie Postoju Sprzętu Lotniczego. Od płyty do ogródka meteo układana jest kanalizacja teletechniczna.

Trwają prace na stanowisku samolotu zagrożonego. W tym miejscu, wysuniętym najdalej na zachód, trwa układanie warstwy geokompozytu drenarskiego, wykonywana jest warstwa mrozoochronna o gr. 30 cm oraz wykonywany jest drenaż stanowiska samolotu zagrożonego.

Trwa też wykonywanie odwodnienia części AIRSIDE (kanalizacja deszczowa), zbrojenie i betonowanie ścian studni oraz betonowanie ścieku liniowego K1.

Źródło: Port Lotniczy Lublin
comments powered by Disqus