PL Lublin: Leci z nami ...bociek

Lublin Airport

Zarząd spółki Port Lotniczy Lublin podjął uchwałę w sprawie znaku graficznego dla lotniska.

Decyzją swoją zarząd postanowił, że System Identyfikacji Wizualnej portu budowany będzie na bazie koncepcji graficznej przedstawionej przez Krzysztofa Rychtera.
Propozycja ta zdobyła najwięcej głosów podczas głosowania internautów pod koniec ub. roku.

Wykonawca otrzyma od spółki umowę wykonania dzieła.

System Identyfikacji Wizualnej, oparty naostatecznie dopracowanej wersji znaku,kolorystyce i czcionce firmowej Lublinair, obejmie:

  • podstawowe druki firmowe i biurowe (w postaci zaprojektowanych wzorów blankieów, wizytówki, koperty, formularze, pieczątki, blankiety itp.),

  • projekty wybranych elementów, ilustrujące zasady poprawnej aplikacji symbolu na szyldzie, bilbordzie, drogowskazie, środkach transportu itp.,

  • projekt strony internetowej wraz z ogólnym zarysem grafiki.

Elementy systemu posłużą również do oznakowania przestrzeni portu: miejsc i kierunków, dojazdów i dojść, a także terminala i innych obiektów oraz ubiorów personelu i obsługi.

Przygotowane przez autora opracowanie będzie również zawierać przykłady i symulacje typowych oznakowań w różnych wersjach (kolor, monochrom itd.).
Wdrożenie systemu powinno nastąpić w pierwszej połowie roku.

Źródło: Port Lotniczy Lublin
comments powered by Disqus

Komentarze

w Polsce jest naprawde wielu fachowcow od logo design. Nie dosc ze o przetargu w Lublinie wiedzieli tylko swoi ludzie to jeszcze wygralo logo ktore bardziej pasuje do wystawy ptactwa niz lotniska.
Kazdy kto uzywa papieru listowego z nadrukiem wie ze o wiele poreczniejsze jest logo horyzontalnie a nie jakis kwadrat czy kolo.
No ale wazne ze wygral ktos swoj i kasa zostaje wsrod swoich