PL Gdańsk: Jest jeszcze lepiej!

Port Lotniczy Gdańsk

Według najnowszych danych Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył w sierpniu 2010 roku 244.582 pasażerów. W porównaniu do sierpnia 2009 roku, jest to liczba
o 24% większa!

Po ośmiu miesiącach 2010 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 1.501.255 pasażerów, co oznacza wzrost dynamiki aż do 18,6% w stosunku do analogicznego okresu 2009 roku!

„Zarówno sierpień, jak i lipiec, to miesiące typowo wakacyjne. Swój udział we wzroście liczby obsłużonych pasażerów mają także wykonywane z Gdańska loty czarterowe. Cały czas zabiegamy u operatorów, aby z każdym sezonem siatka dostępnych z Gdańska połączeń czarterowych była coraz bogatsza. Tego lata w stosunku do roku 2009 pojawiły nam się dwie nowości – Hiszpania oraz Chorwacja. Jednak chwaląc się tak dobrymi wynikami ruchu pasażerskiego należy zauważyć, że udział sezonowych lotów czarterowych ma stosunkowo niski poziom około 11%. Oznacza to, że w Gdańsku mamy do czynienia z bardzo stabilnym wzrostem zbudowanym przede wszystkim na regularnych połączeniach.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

W miesiącach lipcu oraz sierpniu 2010 roku w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy odprawiono w ruchu czarterowym w sumie 52.793 pasażerów, co stanowi 10,7% ogólnej liczby odprawionych w tym czasie pasażerów (492.366). Tego lata pasażerowie linii czarterowych najczęściej latają do Turcji, Egiptu oraz Grecji, wśród pozostałych kierunków znalazła się Tunezja, Bułgaria, Hiszpania oraz Chorwacja.

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk
comments powered by Disqus