Przejdź do treści
Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach - dwa samoloty - akrobacja (fot. Cezary Komar/Powiat Olsztyński)
Źródło artykułu

Piknik Lotniczy w Gryźlinach już 10 lipca!

Po 7 latach przerwy do kalendarza największych imprez w regionie wraca Rodzinny Piknik Lotniczy Pod Niebem Świętej Warmii na lądowisku w Gryźlinach. Odbędzie się on 10 lipca w godzinach 10.00-18.00 na lądowisku Gryźliny.

Po kilkuletniej przerwie władze powiatu i gminy zadecydowały o reaktywacji tego wydarzenia, które przez wiele lat było jednym z najważniejszych i najciekawszych punktów w kalendarzu wakacyjnych imprez odbywających się w regionie. Pokazy odwiedzało w przeszłości nawet 20 tysięcy widzów.

Wydarzenie lotnicze w Gryźlinach w przeszłości ściągało do naszej gminy turystów i miłośników lotnictwa z całego kraju oraz Europy i bardzo mocno liczymy na to, że to się powtórzy – mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda. – Od pewnego czasu nad organizacją wydarzenia pracuje zespół roboczy złożony z osób, które również w przeszłości zajmowały się imprezą w Gryźlinach.

Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach (fot. Cezary Komar/Powiat Olsztyński)

Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach (fot. Cezary Komar/Powiat Olsztyński)

Jedną z gwiazd pikniku ma być Jurgis Kairys. Przygotowywana jest też strona organizacyjna imprezy, gdyż trzeba się liczyć z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców i turystów, co pokazały poprzednie edycje tego przedsięwzięcia.

Chcemy, aby była to okazja do spędzenia miłej niedzieli w rodzinnym gronie, więc nie może zabraknąć zarówno czegoś dla ducha, jak i dla ciała – mówi A. Abako. – Musi więc być i „gastronomia”, jak i inne atrakcje, chociażby koncerty lokalnych zespołów muzycznych.

Więcej szczegółów dotyczących tego przedsięwzięcia dostępnych jest na profilu Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach na facebooku

Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach - plakat
Rodzinny piknik lotniczy w Gryźlinach
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony