Przejdź do treści
Jerzy Makula o pracy w PLL LOT (fot. kadr z filmu na youtube.com)
Źródło artykułu

Pierwszego Dreamlinera do PLL LOT sprowadził mistrz świata. Jerzy Makula i nieznane dotąd historie z LOT-u

Polskie Linie Lotnicze LOT słyną z mistrzów pilotażu. Jednym z niekwestionowanych przykładów na potwierdzenie tej tezy jest instruktor i emerytowany kapitan Jerzy Makula – siedmiokrotny indywidualny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, czterokrotny srebrny medalista, ośmiokrotny drużynowy mistrz świata, trzykrotny indywidualny mistrz Europy, a także czternastokrotny mistrz Polski.

W PLL LOT pilotował samoloty An-24, Tu-154M, Boeing 767 i Boeing 787. Był w załodze, która odbierała z Seattle pierwszego Boeinga. Pilotował rejsy VIPowskie, jak te z papieżem czy głowami państw. Makula jest również właścicielem szybowca Foka 5, zawieszonego we foyer siedziby narodowego przewoźnika. Dokładnie tego samego, który szerszej publiczności jest znany z programów „No to lecę!” i „Operacja LOT”.

W wywiadzie dla LOT-u Makula opowiedział o tym, jak został pilotem i… dlaczego ciągle podpadał instruktorom! Odpowiedział również na pytanie, które zwycięstwo jest dla niego najważniejsza, a także dał kilka wskazówek adeptom lotnictwa.

Więcej ciekawostek poniżej w wyjątkowym wywiadzie z Jerzym Makulą.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony