Przejdź do treści
Patronat Honorowy Prezydenta RP dla Air Show Radom 2023 (fot. Agencja Mienia Wojskowego)
Źródło artykułu

Patronat Honorowy Prezydenta RP dla Air Show Radom 2023

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przychylił się do prośby wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i wyraził zgodę na objęcie Patronatu Honorowego nad Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show Radom 2023 organizowanymi przez Agencję Mienia Wojskowego i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend wakacji na terenie portu lotniczego Warszawa-Radom.

W specjalnym liście przesłanym z Kancelarii Prezydenta RP przez sekretarza stanu Wojciecha Kolarskiego organizatorzy Air Show Radom 2023 otrzymali oficjalną zgodę na posługiwanie się formułą potwierdzającą wyłączny Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w materiałach informacyjnych i promocyjnych przygotowywanych w związku z pokazami lotniczymi, które wracają do Radomia po pięcioletniej przerwie.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 odbędą się 26 i 27 sierpnia br. na terenie nowo otwartego lotniska Warszawa-Radom, które w czwartek, 27 kwietnia br. zainaugurowało swoją działalność. Wzorem poprzednich lat, podczas  XVII edycji wydarzenia, w powietrznych akrobacjach swój kunszt lotniczy zaprezentują piloci z kilkunastu państw świata, rywalizujący w pokazach o tytuł najlepszego solisty. Przyznana zostanie też nagroda za najlepszy występ zespołowy i nagroda specjalna. W tym roku po raz pierwszy w Radomiu zaplanowano też sobotni pokaz wieczorny z widowiskowymi flarami i efektami pirotechnicznymi.

Patronat Honorowy Prezydenta RP dla Air Show Radom 2023 - list (fot. Agencja Mienia Wojskowego)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony