Przejdź do treści
Źródło artykułu

Patronat Honorowy Prezydenta RP dla Air Show Radom 2023

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przychylił się do prośby wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i wyraził zgodę na objęcie Patronatu Honorowego nad Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show Radom 2023 organizowanymi przez Agencję Mienia Wojskowego i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend wakacji na terenie portu lotniczego Warszawa-Radom.

W specjalnym liście przesłanym z Kancelarii Prezydenta RP przez sekretarza stanu Wojciecha Kolarskiego organizatorzy Air Show Radom 2023 otrzymali oficjalną zgodę na posługiwanie się formułą potwierdzającą wyłączny Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w materiałach informacyjnych i promocyjnych przygotowywanych w związku z pokazami lotniczymi, które wracają do Radomia po pięcioletniej przerwie.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 odbędą się 26 i 27 sierpnia br. na terenie nowo otwartego lotniska Warszawa-Radom, które w czwartek, 27 kwietnia br. zainaugurowało swoją działalność. Wzorem poprzednich lat, podczas  XVII edycji wydarzenia, w powietrznych akrobacjach swój kunszt lotniczy zaprezentują piloci z kilkunastu państw świata, rywalizujący w pokazach o tytuł najlepszego solisty. Przyznana zostanie też nagroda za najlepszy występ zespołowy i nagroda specjalna. W tym roku po raz pierwszy w Radomiu zaplanowano też sobotni pokaz wieczorny z widowiskowymi flarami i efektami pirotechnicznymi.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony