Otworzono lądowisko dla śmigłowców LPR w Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli

Oficjalnie otwarcie lądowiska dla śmigłowców LPR w Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli (fot. D. Kapała)

Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego mogą od piątku (23 lutego) lądować na dachu Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli. Tego dnia odbyło się oficjalnie oddanie do użytku. To pierwszy taki obiekt na Podkarpaciu usadowiony na dachu budynku.

Początkowo były plany, aby szpitalne lądowisko wybudować na pobliskim boisku lekkoatletycznym lub na lotnisku Aeroklubu w Turbi. Jednak ostatecznie zdecydowano, że lądowisko powstanie na dachu pawilonu diagnostyczno zabiegowego szpitala. Jego płytę umieszczono na filarach cztery metry nad dachem budynku. Mogą tam lądować maszyny o ciężarze do 3,5 tony.

Lądowisko zostało wyposażone w specjalistyczne oświetlenie oraz w urządzenia do odśnieżania i usuwania lodu. Wybudowano także windę do transportu łóżek z pacjentami. Prace trwały od maja ubiegłego roku. Lądowisko kosztowało sześć milionów złotych – 3,5 miliona wyłożył skarb państwa, resztę starostwo.

 
(fot. D. Kapała)

W szpitalu w Stalowej Woli zakończono tym samym przebudowę oddziału ratunkowego, do końca roku będzie tam także nowy blok operacyjny.

Więcej informacji na stronie: www.radio.rzeszow.pl

Źródło: Polskie Radio Rzeszów
comments powered by Disqus