Oświadczenie Salt Aviation w sprawie wypadku śmigłowca Robinson R44

Śmigłowiec Robinson R44 wpadł do Wisły (fot. wirtualnynowydwor.pl)

Niniejszym publikujemy oświadczenia Szkoły Lotniczej Salt Aviation odnośnie wypadku śmigłowca Robinson R44 (znaki rejestracyjne SP-SVW), który 13 sierpnia ok. godz. 14.00 wpadł do Wisły na wysokości mostu im. Obrońców Modlina 1939 r. okolicach wsi Sady (gm. Czosnów).


Treść oświadczenia:

"Ucinając spekulacje medialne chcielibyśmy poinformować, że po pierwsze śmigłowiec, który uległ dzisiejszemu wypadkowi był w bardzo dobrym stanie technicznym, wylatał nieco ponad 10 godzin od ostatniego przeglądu technicznego, przegląd wykonała doświadczona, autoryzowana stacja obsługowa.

Po drugie pilot instruktor, który wykonywał lot ma na koncie setki podobnych, lata regularnie, jest utytułowanym zawodnikiem sportu śmigłowcowego i mamy nadzieję, że jak najszybciej wróci do latania. Nie mamy niestety żadnej wiedzy co mogło być przyczyną wypadku. Sprawę bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych i mamy nadzieję dowiedzieć się jak najszybciej co doprowadziło do wypadku.

Tym samym powstrzymujemy się od wszelkich dalszych komentarzy i spekulacji. Dziękujemy za wszelkie telefony i smsy z wyrazami otuchy. Jedyne o czym teraz myślimy to kondycja pilota i pasażera, którzy przebywają w szpitalach.

Salt Aviation Team"


Czytaj również:
Śmigłowiec Robinson R44 wpadł do Wisły 

Źródło: SALT Aviation
comments powered by Disqus