Przejdź do treści
ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny (fot. Orlen)
Źródło artykułu

ORLEN uczci pamięć bohaterów Westerplatte specjalnym pokazem

1 września mieszkańcy Trójmiasta będą mogli podziwiać specjalny pokaz przygotowany przez ORLEN Grupę Akrobacyjną Żelazny. Piloci wspierani przez największego sponsora sportu w Polsce zaprezentują na niebie polską flagę powstałą z biało-czerwonego dymu. Uczczą w ten sposób rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz pamięć obrońców Westerplatte.

Piloci ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny, w zależności od warunków pogodowych, wystartują o godzinie 12:00 lub 17:00. Po starcie z Pruszcza Gdańskiego przelecą nad Westerplatte, gdzie wykonają kilka okrążeń, wykorzystując biały i czerwony dym, prezentując w ten sposób na niebie polską flagę. Następnie piloci polecą wzdłuż wybrzeża aż do portu w Gdyni. Na zakończenie grupa wróci tą samą drogą.

Pokaz będzie widoczny dla większości mieszkańców Trójmiasta. Przelot potrwa około 20 minut i w zależności od warunków pogodowych wezmą w nim udział dwa lub trzy samoloty.

ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny (fot. Orlen)2

ORLEN to multienergetyczny koncern, jedna z największych firm w Europie Środkowej. Nasza pozycja biznesowa obliguje nas do odpowiedzialności społecznej. Konsekwentnie angażujemy się w inicjatywy pielęgnujące pamięć o ważnych historycznych wydarzeniach, formujących polską tożsamość. Dzięki współpracy z ORLEN Grupą Akrobacyjną Żelazny robimy to w spektakularny sposób. Aktywnie angażujemy się także w projekty skierowane do lokalnych społeczności tam, gdzie funkcjonują nasze zakłady – jak chociażby w Gdańsku, z którym jesteśmy wyjątkowo silnie związani po przejęciu Grupy LOTOS – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Wykonawczy ds. Sponsoringu ORLEN S.A. 

Warunki pogodowe będą miały dla nas kluczowe znaczenie, dlatego zaplanowaliśmy dwa warianty przelotu. Liczę, że uda nam się ponownie stworzyć ciekawe widowisko dla mieszkańców Trójmiasta. Dla naszej załogi to wielkie przeżycie. Gdy wsiadamy za stery, każdy z nas czuje ekscytację i dumę z bycia Polakiem. Możliwość upamiętnienia bohaterów to dla nas zaszczyt – mówi Krzysztof Szopiński, menedżer ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny i kierownik lotu pokazowego.

ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny (fot. Orlen)3
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony