Ogólnopolskie zawody modeli w klasie F4H-P Włocławek 2019

Ogólnopolskie zawody modeli w klasie F4H-P

RC Przegląd Modelarski i Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zapraszają modelarzy do udziału w kolejnych Ogólnopolskich zawodach modeli makiet w klasie F4H-P, które odbędą się we Włocławku w sobotę 21 września 2019 r. na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie koło Włocławka.

Pierwotny termin planowany na 14 września musiał zostać przesunięty ze względu na kolizję terminu z inną imprezą organizowaną na lotnisku.

Klasa F4H-P rządzi się odrębnym, napisanym przez płockiego modelarza Stanisława Maciąga oraz redakcję RC Przeglądu Modelarskiego, regulaminem. Aby wystartować w zawodach w klasie F4H-P zawodnik nie musi być członkiem aeroklubu, stowarzyszenia lub klubu. Nie wymaga się licencji sportowej wydanej przez AP, a model nie musi być wykonany przez zawodnika.

W sezonie 2019 obowiązuje nie zmieniony od 2017 r. regulamin, którego pełny tekst znajduje się TUTAJ.

Każdy zawodnik może zgłosić do zawodów tylko jeden model. Zawodnik musi posiadać ubezpieczenie OC wymagane przez Prawo Lotnicze. Polisę należy przedstawić do wglądu przy rejestracji zawodnika lub przesłać skan razem ze zgłoszeniem. Opłata startowa wynosi 50 zł i będzie pobierana przy rejestracji.

Zawody składają się z oceny za wierność odwzorowania (ocena statyczna) i oceny za loty. Liczba kolejek lotów będzie zależała od pogody i ilości zawodników.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: ssosnowski@op.pl (ewentualnie zgłosić telefonicznie na numer tel. 601-314-400).

Więcej informacji na stronie www.rcplock.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: rcplock.pl
comments powered by Disqus