Przejdź do treści
Źródło artykułu

Ogólnopolskie zawody modeli w klasie F4H-P w Płocku

Ogólnopolski portal modelarski RCModelPL i Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zapraszają modelarzy do udziału w kolejnych Ogólnopolskich zawodach modeli makiet w klasie F4H-P, które odbędą się w sobotę 5 września 2020 r. na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

Klasa F4H-P rządzi się odrębnym, napisanym przez naszego płockiego modelarza Stanisława Maciąga oraz redakcję RC Przeglądu Modelarskiego, regulaminem. Aby wystartować w zawodach w klasie F4H-P zawodnik nie musi być członkiem aeroklubu, stowarzyszenia lub klubu. Nie wymaga się licencji sportowej wydanej przez AP, a model nie musi być wykonany przez zawodnika.

W sezonie 2020 obowiązuje nie zmieniony od 2017 r. regulamin, którego pełny tekst znajduje się TUTAJ.

Każdy zawodnik może zgłosić do zawodów tylko jeden model. Zawodnik musi posiadać ubezpieczenie OC wymagane przez Prawo Lotnicze. Polisę należy przedstawić do wglądu przy rejestracji zawodnika lub przesłać skan razem ze zgłoszeniem. Opłata startowa wynosi 50 zł i będzie pobierana przy rejestracji.

Zawody składają się z oceny za wierność odwzorowania (ocena statyczna) i oceny za loty. Liczba kolejek lotów będzie zależała od pogody i ilości zawodników.

Zgłoszenia udziału w zawodach należy przesyłać na adres: ssosnowski@op.pl (ewentualnie zgłosić telefonicznie na numer 601-314-400).

Zapraszamy też fanów lotnictwa na lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku do kibicowania zawodnikom.

Więcej informacji na stronie www.rcplock.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony