Odwołają prezesa portów lotniczych?

Michał Marzec

Jak poinformował rzecznik ministerstwa infrastruktury i rozwoju Piotr Popa, do rady pracowniczej spółki trafił wniosek o zaopiniowanie odwołania prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze Michała Marca. Otwiera to procedurę jego odwołania.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nadzoruje Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Spółka zajmuje się m.in. budową i eksploatacją lotnisk oraz świadczeniem usług na rzecz pasażerów i linii lotniczych. P.P. „Porty Lotnicze” zarządza dwoma portami lotniczymi: w Warszawie i Zielonej Górze. Posiada również udziały w 10 spółkach nadzorujących działanie lotnisk w Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku, Modlinie, Wrocławiu, Katowicach, Szczytnie, Bydgoszczy i Rzeszowie. Ponadto PPL posiada udziały w spółkach handlingowych oraz firmach świadczących usługi pozalotnicze m.in. w spółce zarządzającej  hotelem Courtyard by Marriott.

Nie wiadomo, dlaczego wszczęta została procedura dotycząca odwołania Marca. Przedstawiciele zarówno warszawskiego portu jak i resortu nie chcą komentować tej kwestii.(…)

Powyżej opublikowaliśmy fragment tekstu, artykuł w całości przeczytasz na portalu rynekinfrastruktory.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus