Przejdź do treści
Odlotowe Pożegnania Lata w Mosinie
Źródło artykułu

Odlotowe Pożegnania Lata w Mosinie

"To była wielka sprawa" - mówili wszyscy zgodnie o mosińskim festynie, którego byliśmy współorganizatorem w dniu 13.09.2008r.
Godzina 11.00. Ulica Dworcowa zamknięta. Wszyscy zdziwieni, co się dzieje? Od dworca maszeruje duża grupa żołnierzy. Ponad pół godziny trwał pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, która otworzyła całodniowe spotkanie z wojskiem w Mosinie.

Oprócz Orkiestry Reprezentacyjnej SP uczestnicy spotkania mogli zobaczyć specjalistyczny sprzęt lotniczy z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, sprzęt spadochronowy z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo - Ratowniczego i Spadochronowego, stacjonującego w Krzesinach oraz sprzęt wojskowy prezentowany przez grupę wojskową ze Środy Wlkp.

Wszyscy chętni natomiast mogli przymierzyć się do sterów szybowca czy transportera opancerzonego SCOT i ROSOMAK. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ponad 100 zdjęciowa wystawa, zgromadzona przez Klub Garnizonowy w Krzesinach i Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa Wojskowego "Krzesiny". Wszyscy, którzy oglądali zdjęcia i emitowane filmy w Miejskim Ośrodku Kultury w Mosinie mieli możliwość porozmawiać z pilotem samolotu F-16, który zdradzał zainteresowanym tajniki lotniczego fachu.

Niesamowitą atrakcją był również pokaz modeli samolotów, śmigłowców jak i zaprezentowany balon z Aeroklubu w Kobylnicy, jaki się wznosił nieopodal sceny. Jak przystało na takie imprezy nie zabrakło także wojskowej grochówki, którą się wszyscy zajadali. To wszystko uprzyjemniały przeloty samolotu nad rejonem odbywającego się festynu, dzięki Panu Jackowi MICHALSKIEMU z Aeroklubu w Przylepie.

A na scenie wszystkim zgromadzonym uprzyjemniały czas zespoły działające przy Klubie Garnizonowym 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć sprzęt jaki używa wojsko na polu walki.

Pełna treść artykułu oraz galeria zdjęć na stronie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony