Obchody 10-lecia 2 Brygady Lotnictwa Taktycznego

10 lat 2 Brygady Lotnictwa Taktycznego

Podczas uroczystości przed Pomnikiem Armii Poznań z okazji 10lecia 2 Brygady Lotnictwa Taktycznego pogoda była wymarzona. Słońce lśniło w srebrnych i złotych instrumentach Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, która w sobotę 25.10 .2008r wprowadziła na plac przed pomnikiem sztandar,symbol odwagi i bohaterstwa żołnierzy.

Dokładnie o godzinie 14.00 prowadzący uroczystość mjr Jacek Piazdecki złożył meldunek Dowódcy Sił Powietrznych gen. broni pil. Andrzejowi Błasikowi o gotowości do rozpoczęcia uroczystości. W tym roku mieliśmy szczególne święto. Ostatni, 10 rok funkcjonowania 2 Brygady lotnictwa Taktycznego zbiegł się z obchodami 90-lecia polskich skrzydeł.

Ostatnie lata były bardzo ważne i bez wątpienia przejdą do historii zarówno dla Polskich Sił Powietrznych jak i dla przyszłego 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. W 2006r. w listopadzie - przyjęcie wielozadaniowego F-16, w styczniu 2007roku - pierwsze loty szkolne, w październiku 2007 - pierwszy nocny wylot, w kwietniu 2008 - zmiana struktur.

To zaledwie kilka z wielu realizowanych zadań poznańskiej Brygady. Należy pamiętać, że za tymi wydarzeniami stoją ludzie, żołnierze w stalowych mundurach 2 Brygady Lotnictwa Taktycznego, którym dziś należy się podziękowanie za oddanie i sumienną służbę.

Uroczystość przed pomnikiem zakończył występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych i przelot czterech samolotów F-16, które są znakiem i dumą najbardziej znanej i rozpoznawalnej Brygady w Polskich Siłach Powietrznych.

Galeria zdjęć z obchodów święta jets dostępna na stronie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus