O ruchu lotniczym i obecności PAŻP na World ATM Congress – rozmowa z Januszem Janiszewskim

Janusz Janiszewski, p.o. Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (fot. prtl.pl)

Janusz Janiszewski, pełniący obowiązki Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, w rozmowie z z Anną Jakubczyk z PRTL.pl powiedział: "utrzymanie jak najniższego poziomu opóźnień przy prognozowanym dalszym wzroście ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej to niezmiennie nasz główny cel i obowiązek".

Janusz Janiszewski podczas wywiadu udzielonego dla portalu PRTL.pl poruszył również temat obecności PAŻP na World ATM Congress. Mówił o produktach i usługach oferowanych przez Agencję, a także o zmianach, sukcesach i celach PAŻP na rok 2019.

Anna Jakubczyk: W połowie marca Polska Agencja Żeglugi Powietrznej będzie jednym z wystawców na światowym kongresie ATM – World ATM Congress – w Madrycie. Czy mógłby Pan powiedzieć, co to za wydarzenie i dlaczego jest ważne dla PAŻP?

Janusz Janiszewski: Kongres w Madrycie to największe światowe wydarzenie w obszarze zarządzania ruchem lotniczym. Łączy formułę konferencji, podczas której najważniejsze osoby z branży dyskutują o aktualnych trendach i wyzwaniach, z wystawą prezentującą najnowsze osiągnięcia i produkty światowych liderów. Planując nasz udział w tegorocznym Kongresie dążyliśmy do tego, by zaprezentować się na tych dwóch płaszczyznach – z jednej strony inicjować i brać udział w dyskusjach na najważniejsze dla branży i naszej części Europy tematy o bieżących problemach i przyszłości Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej, z drugiej zaś prezentować nasze produkty i usługi biznesowe, które są na światowym poziomie.

Jest to pierwszy raz w siedmioletniej historii tego wydarzenia, gdy Polska Agencja Żeglugi Powietrznej będzie uczestniczyć jako wystawca. Polski pawilon wystawienniczy na światowym kongresie ATM to działanie w ramach dużego planu strategicznego rozwoju PAŻP, który od kilku miesięcy realizujemy. Plan ten zakłada zmianę modelu funkcjonowania PAŻP i większego otwarcia naszych produktów i usług na rynek komercyjny. Naszą obecność na World ATM traktujemy jako inwestycję i szansę prezentacji naszych najlepszych i starannie wyselekcjonowanych produktów nawigacyjnych i pozanawigacyjnych dla szerokiego rynku.

Cały artykuł czytaj na stronie www.prtl.pl

Źródło: Prtl.pl
comments powered by Disqus