Przejdź do treści
Praca w systemie PansaUTM (fot. pansa.pl)
Źródło artykułu

O rozwiązaniach dla bezpieczeństwa lotnictwa podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów

Dynamiczny rozwój sektora bezzałogowych statków powietrznych (BSP) determinuje wprowadzenie rozwiązania umożliwiającego elektroniczną koordynację lotów dronów i zarządzanie ich ruchem w przestrzeni publicznej. Takie kwestie poruszone zostaną podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów już od 24 do 25 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Pierwszego dnia konferencji IDE-Świat Pomiarów poświęconej bezzałogowym statkom powietrznym i najnowszym technikom dronowym zaplanowano prelekcje nt. koordynacji lotów BSP poprzez system PansaUTM oraz wykorzystania BSP w projekcie SAMPLE (System Automatycznego Monitorowania Przeszkód Lotniczych i Ewidencji).

Maciej Włodarczyk, Kierownik Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w trakcie prelekcji „Koordynacja lotów BSP via PansaUTM. Przestrzeń powietrzna dla BSP” zapozna uczestników konferencji z unikalnym systemem PansaUTM – rozwiązaniem służącym koordynacji lotów oraz zarządzaniem zgodami na loty w przestrzeni publicznej. System prezentowany przez PAŻP stanowi duże wsparcie w zakresie zapewnienia bezpiecznych służb żeglugi powietrznej, ale umożliwia także e-identyfikację i lokalizację drona w czasie rzeczywistym. To rozwiązanie bezpieczne, kompletne i elastyczne.

Wykorzystanie dronów w projekcie SAMPLE (System Automatycznego Monitorowania Przeszkód Lotniczych i Ewidencji) omówią w trakcie pierwszego dnia konferencji IDE- Świat Pomiarów : Piotr Mazur - Kierownik Projektu z Creotech Instruments SA oraz Bartosz Rybak, Specjalista ds. Przeszkód Lotniczych z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Projekt SAMPLE zakłada opracowanie kompleksowego systemu umożliwiającego wykrywanie  monitorowanie przeszkód w określonych obszarach lotnisk i lądowisk.

W trakcie wydarzenia w Centrum Kongresowym Targów Kielce zaprezentują się także wiodące firmy w branży takie jak RIEGL/ Laser-3D.pl, TPI Sp. z o.o., NaviGate, AeroMind czy Geotronics Dystrybucja. Uczestnikom IDE Świat Pomiarów zaprezentowane zostaną podzespoły i akcesoria dla BSP, najnowsze oprogramowania i aplikacje, a także sensory pomiarowe oraz kamery.

Zachęcamy do udziału w konferencji IDE – Świat Pomiarów od 24 do 25 listopada 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Obowiązuje rejestracja poprzez stronę: www.targikielce.pl/ide/konferencja/zgloszenie-udzialu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony