Przejdź do treści

O lotnisku Warszawa-Radom na konferencji Cumulusy

Na tegorocznej edycji konferencji lotniczej "Which flight level?", która odbyła się 11 lutego br. w Warszawie podczas Cumulusów, prowadzone były rozmowy o nadchodzącym lotniczym wydarzeniu roku, czyli uruchomieniu na wiosnę nowego polskiego portu – Lotnisko Warszawa-Radom. Jego postrzeganie w przeciągu ostatnich miesięcy znacznie się zmieniło do czego przyczyniło się w znacznej mierze realne spojrzenie na sytuację rozwoju lotnictwa w Polsce.

Już w 2019 roku Lotnisko Chopina w Warszawie dochodziło do granic swojej przepustowości i jeśli lotnictwo w Polsce ma się rozwijać potrzebujemy nowego lotniska – mówiła dyrektor Monika Niewczas, która odpowiada w Przedsiębiorstwie Państwowe Porty Lotnicze m.in. za jedną z największych inwestycji lotniczych zrealizowanych obecnie w Polsce – rozbudowę i modernizację Lotniska Warszawa-Radom.

Rozmawiając o Lotnisku Warszawa-Radom musimy spojrzeć szerzej na branże lotniczą, perspektywy jej rozwoju oraz dostępność usług lotniczych dla mieszkańców Polski. Jednocześnie pamiętając, że takie inwestycje jak lotniska nie powstają w rok, ale też nie są budowane na rok, tylko na dekady.

Radomski port został zaprojektowany i pomyślany tak, aby dziś wspierać stołeczne Lotnisko Chopina, a w przyszłości być komplementarnym dla Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Lotnisko Warszawa-Radom wypełnia lukę lotniczą na mapie naszego kraju – jest naturalnym i dobrym wyborem dla mieszkańców południowego Mazowsza i województwa Świętokrzyskiego, oraz części mieszkańców regionu kieleckiego, lubelskiego i łódzkiego.

O tym, że nie są to jedynie nasze życzenia, świadczy zawarcie szeregu omów z operatorami turystycznymi, którzy już oferują wyloty na letnie wakacje z radomskiego lotniska.

(fot. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze)

Z dumą możemy powiedzieć, że Lotnisko Warszawa-Radom jest dziś najnowocześniejszym lotniskiem w Polsce. Wykorzystaliśmy najnowsze technologie i rozwiązania, a projektując myśleliśmy o tak ważnym dziś komforcie i pozytywnym doświadczeniu pasażerów – mówiła podczas konferencji Monika Niewczas.

Jednocześnie dyrektor Monika Niewczas opowiedziała, jak została rozwiązana kwestia zaplanowania dojazdu do portu. Dla pasażerów zmotoryzowanych będzie docelowo 3500 miejsc parkingowych. Przed samym Terminalem zlokalizowany został dworzec autokarowy dla autobusów i autokarów. Po ukończeniu inwestycji kolejowych w Radomiu dojazd busem ze stacji PKP zajmie około 3 minut. Jednocześnie na ukończeniu jest remont trasy S7 z Warszawy, co zapewni komfortowy i szybszy dojazd samochodem (docelowo poniżej 1 godziny).

Na koniec Monika Niewczas w imieniu Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze zaprosiła do lotów z Lotniska Warszawa-Radom na wiosnę tego roku!

FacebookTwitterWykop

Nasze strony