Przejdź do treści
ALSIM ALX - symulator dla Biura Lotnictwa Straży Granicznej (fot. GB Aircraft)
Źródło artykułu

Nowy symulator ALSIM ALX dla Biura Lotnictwa Straży Granicznej

W dniu 5 marca 2024 GB Aircraft Sp. z o.o. przekazała Biuru Lotnictwa Straży Granicznej w Gdańsku nowe dwumodułowe urządzenie symulacji lotu ALSIM ALX klasy FNTP II MCC o numerze seryjnym ALX-115, certyfikowane zgodnie z przepisami FSTD (A) EASA.

Dostawa została zrealizowana w ramach wygranego przez GB Aircraft Sp. z o.o. przetargu ogłoszonego przez Straż Graniczną w grudniu ubiegłego roku. Symulator ALX jest już pierwszym urządzeniem firmy ALSIM na wyposażeniu Biura Lotnictwa Straży Granicznej, posiada modułową konfiguracje kabiny z 2 modelami lotu (Light Turboprop i Medium Turboprop), oryginalną awioniką Garmin GTN 650Xi oraz system zadymiania kabiny.

Symulator przeznaczony jest do szkolenia we współpracy w załodze wieloosobowej (MCC) zgodnie z PART FCL (EASA) oraz szkolenia w pilotażu samolotów o wysokich osiągach z napędem turbośmigłowym.

Zakup symulatora został zrealizowany w ramach „Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego – Bezgraniczne Bezpieczeństwo”.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony