Nowy ośrodek KRL dla PAŻP w Poznaniu wykona HOCHTIEF Polska

Port Lotniczy Poznań-Ławica - widok z góry (fot. aerofoto-kaczmarczyk.com)

Wykonawcą Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego (OKRL) w Poznaniu została firma HOCHTIEF Polska. Wartość kontraktu wynosi ponad 100 mln zł. Prace projektowe, za które odpowiedzialna jest firma DEDECO, rozpoczną się w maju, a zakończą w III kwartale 2018 r. Prace budowlane potrwają 13 miesięcy.

Zlecenie obejmuje: zaprojektowanie i budowę nowego Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego wraz z infrastrukturą techniczną, rozbiórkę istniejących obiektów, adaptację i modernizację wieży o wysokości 24 metrów, realizację drogi dojazdowej i parkingu z co najmniej 120 miejscami postojowymi. Powierzchnia całkowita nowych obiektów wyniesie blisko 10 000 m kw. Zgodnie z wytycznymi Zamawiającego wszystkie instalacje zostaną zaprojektowane w środowisku projektowym typu BIM – System Building Infromation Modeling (BIM).

Ośrodek Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu powstanie w sąsiedztwie Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

HOCHTIEF Polska jest jedną ze spółek Grupy HOCHTIEF, która należy do największych globalnych koncernów budowlanych. Głównymi obszarami działalności Grupy są budowa projektów infrastruktury transportowej, energetycznej oraz socjalnej/miejskiej, jak również realizacja projektów w modelu PPP, w przemyśle górniczym oraz obsługa obiektów. Koncern prowadzi działalność na całym świecie, zatrudniając ok. 54 tys. pracowników. HOCHTIEF Polska specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych.

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus