Nowy numer Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym

Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym nr 3(9)/2019

Urząd Lotnictwa Cywilnego zaprasza do lektury kolejnego numeru Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym. Trzecie wydanie Biuletynu w 2019 r. poświęcone jest między innymi kampanii społecznej „Nie pakuj się w kłopoty” mającej na celu zwiększenie świadomości pasażerów na temat zagrożeń wynikających z przewozu przedmiotów niedozwolonych lub spakowanych do niewłaściwego rodzaju bagażu.

W aktualnym wydaniu Biuletynu znajdą Państwo również informacje na temat wytycznych związanych z użytkowaniem naziemnych urządzeń startowych wykorzystywanych do startów szybowców oraz odpowiedzi na potencjalne wątpliwości, jakie mogą się z nimi wiązać.

Istotnym tematem związanym z bezpieczeństwem jest aktualizacja Krajowego Planu Bezpieczeństwa opartego na koncepcji zarządzania ryzykiem, a więc identyfikacji zagrożeń, ich oceny oraz działań mitygujących. Artykuł wskazuje na najważniejsze zmiany, oprócz uzupełnionych danych za rok 2018, w dokumencie znajdziemy uaktualnienie statusu określonych zadań.

W Biuletynie znalazł się również artykuł o organizowanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego szkoleniach dla osób zaczynających przygodę z bezzałogowym lataniem. W wielu wypadkach instrukcje obsługi czy internetowe fora nie są w stanie rozwiać wątpliwości początkujących użytkowników dronów.

Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym nr 3(9)/2019 dostępny jest tutaj (LINK)

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus