Przejdź do treści
IX Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD SALAMI - 26-27.02.2022 (fot. Aeroklub Nowy Targ)
Źródło artykułu

Nowotarskie Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD Salami już w ten weekend

W najbliższy weekend (26, 27 lutego 2022 r.) nad Nowym Targiem ukaże się ponad 20 balonów. Jest to drugie w tym roku podejście do organizacji corocznych Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI.

Poprzednio o przesunięciu wstępnie planowanego terminu zadecydowały prognozy meteorologiczne. Rzeczywistość pokazała, że gdyby zawody balonowe wtedy nie zostały odwołane, balony wykonałyby jeden z zaplanowanych trzech lotów. Byłby to poranny lot sobotni.

Po południu mocny wiatr nie dałby szans na wykonanie startu. Niedzielna pogoda natomiast, wraz z padającym śniegiem, była wyjątkowo niekorzystna.

Tym razem prognozy są bardziej przyjazne, chociaż organizatorów trochę niepokoi zapowiadana dodatnia temperatura. Załogi balonowe będą zmuszone do szukania bardziej suchego podłoża zarówno do przygotowania balonów do startu, jak i ich spakowania po lądowaniu.

Mamy jednak nadzieję, że chęć latania oraz pokazania się wiernym kibicom sportu balonowego będzie wystarczającą motywacją do pokonania tych niedogodności i tym razem będziemy mogli podziwiać unoszące się kolorowe balony nad Podhalem – mówią organizatorzy.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja planuje 2 starty w sobotę (o godzinie 7:30-8:30 i 14:00-15:00) i jeden w niedzielę (o godzinie 11:00). Zapraszamy do kibicowania podczas startów i lądowań balonów na lotnisku oraz wszędzie tam, gdzie tylko się pojawią.

Krzysztof Borkowski 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony